Lajme

Gjoshi: Kjo është arsye pse Veton Surroi e urren UÇK-në

Gjoshi: Kjo është arsye pse Veton Surroi e urren UÇK-në
12:56 | 25 Qershor 2020

Zyrtari i Partisë Demokratike, Betim Gjoshi, i ka reaguar publicistit Veton Surroi, i cili ngritjen e aktakuzave ndaj Thaçit dhe Veselit, i quajti “fillim dramatik i çkapjes së shtetit”.

Në një shkrim në Facebook, Gjoshi, ka pyetur: Pse Veton Surroi e urren UÇK-në?!Ai e ka quajtur dështak Surroin, duke shtuar se është nostalgjik i Jugosllavisë.

Gjoshi shton se Veton Surroi e urren UÇK-në sepse siç thotë ai: Jugosllavia ia ka bërë babain Rexhai Surroin ambasador.

Shkrimi i plotë:

Më mirë në Kosovë se në Gjermani

Të tjera