Bota/Rajoni

Gjermania shënon vetëm tri viktima të koronavirusit për 24 orë

Gjermania shënon vetëm tri viktima të koronavirusit për 24 orë
08:33 | 28 Qershor 2020

Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftua se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar tre të vdekur nga koronavirusi.

Në këtë mënyrë, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes së re në ekonominë më të fuqishme evropiane shkoi në 8,957, shkruan “The Guardian”, transmeton Gazeta Express.

Përpos rasteve fatale, gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe 256 infektime të reja dhe shifra e përgjithshme e të prekurve shkoi në 193,499.

Ndryshe, qeveria gjermane tashmë i ka larguar kontrollet kufitare me shtetet anëtare të Bashkimit Evropian dhe me disa vende të tjera.

Ndonëse është në mesin e shteteve evropiane me numrin më të lartë të personave të infektuar, Gjermania ka regjistruar shumë më pak viktima se Britania e Madhe, Franca, Italia e Spanja.

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera