×
 • Lajme
 • Lajme

  Flasin nga PDK: VV s’votoi kundër Speciales, deputetët ikën nga salla – S’përkrahën zhbërjen e saj!

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Lëvizja “Vetëvendosje” ka fajësuar gjithë deputetët e Parlamentit të Kosovës që votuan pro themelimit të Gjykatë Speciale. Këtyre akuzave i është kundërpërgjigjur deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu.

  Sipas saj, partia e Albin Kurtit po tregohet dinake dhe e pafytyrë.

  “Edhe unë i fajësoj te gjithë deputetet e VV-se qe nen një s’kane guxu me votu kundër gjykatës por kane ike nga Kuvendi dhe nen dy s’kanë guxu me na përkrahë kur e kemi inicu zhbërjen e gjykatës. Hajt tash vazhdone festen qe e keni fillu qe dy dite. T’paftyre”, ka shkruar ajo.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar në përvjetorin e vdekjes së saj, nënën Pashkë. Kurti ka thënë se bijtë e saj,...
  Lajme27 Maj 2024
  Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është shënuar “Dita e Përkujtimeve”. Qëllimi kryesor i kësaj feste është të nderojë dhe të kujtojë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në pritjen e organizuar nga Asociacioni i Malit të Zi me rastin e...
  Të tjera
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeshefi i ndërmarrjes “Ibër Lepenci”, Faruk Mujka ka njoftuar se në të gjitha hyrjet në pronat e NHE “Ibër-Lepenc” SH.A në liqenin...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka zgjedhur ekranin e RAI 3 për ta mbrojtur homologun e saj shqiptar, Edi Ramë përballë sulmeve...
  Lajme27 Maj 2024
  Profesori Bujar Dugolli e konsideron hap të rëndësishëm avancimin e statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s. Dugolli tha se kalimi...
  Vip27 Maj 2024
  Xhensila dhe Bes Kallaku duket se kanë zgjedhur që përmes projekteve të tyre muzikore të dërgojnë mesazhe, duke “sulmuar” dhe hedhur fajin...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Rebelët Houthi të Jemenit kanë thënë se kanë nisur sulmet ndaj tre anijeve në Oqeanin Indian dhe Detin e Kuq. Ata thanë...
  Lajme27 Maj 2024
  sh-Kryediplomati i Kosovës e nënkryetari i PDK-së Enver Hoxhaj, ka thënë se mënyra se si u votua në OKB në lidhje me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.