×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Filipçe: Ka filluar ndërtimi i ambulancës së montuar-modeluar tek Klinika për pulmonologji

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, njoftoi se ka filluar instalimi i departamentit të poliklinikës ambulatore të montuar-modulare të Klinikës për pulmonologji dhe alerologji.

  Ky objekt ndodhet në zonën midis Institutit të Patofiziologjisë dhe Institutit të TBC. Instalimi i plotë duhet të përfundojë deri më 30 korrik, ndërsa nga mesi i gushtit ndërtesa duhet të jetë gati.

  “Në departamentin e poliklinikës ambulator të montuar-modulare do të vendosen katër shpërndarës dhe dollapë për spirometri, difuzion dhe diplomatizëm të trupit, për provokim bronkial, për analizë të gazit të gjakut, për teste alerologjike dhe për EKG, si dhe dy hapësira për pacientët”, tha Ministria e Shëndetësisë.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Policia e Korçës ka bërë të ditur se një person është gjetur i pajetë mëngjesin e së enjtes në Drenovë të Korçës....
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Bashkimi Evropian është pajtuar për të shtuar sanksionet mbi prodhuesit iranianë të dronëve dhe raketave. Lëvizja pritet që të pasojë pas sulmit...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u është drejtuar liderëve të BE-së, duke u thënë atyre se duhet të bëjnë më shumë. Zelensky u...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Të martën, Kosova u mbështet nga shumica dërrmuese e deputetëve në Asamblenë e Parlamentare të Këshillit të Evropës, duke shënuar një hap...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Kryeministri i Ukrainës ka thënë se do të ketë një “Luftë të Tretë Botërore” nëse Ukraina humb konfliktin e saj me Rusinë,...
  Kronika18 Prill 2024
  Brenda pesë ditëve ndodhën dy ngjarje tragjike në Kosovë. Dy gra u privuan nga jeta prej bashkëshortëve, njëra në Ferizaj e tjetra...
  Opinione18 Prill 2024
  Burimi: The Guardian (Titulli origjinal: Netanyahu faces tough questions on Iran – because we Israelis don’t need any more forever wars) Shkruan:...
  Vip18 Prill 2024
  ‘Big Love’ është rikthyer përsëri dhe në këtë edicion të formatit më të ndjekur të ‘BBV3’. Pasditen e sotme, banorët janë mbledhur...
  Vip18 Prill 2024
  Juliana Nura, një ndër bukuroshet që mori pjesë në shtëpinë e “Big Brother VIP Kosova 1”, ka thumbuar aktorin Vedat Bajrami, me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.