×
Etiketë: ndërtimi
Lajme24 Shtator 2020
Në lagjen 2 të qytetit të Skenderajt, sot është vënë gurthemeli i fillimit të punimeve për ndërtimin e çerdhes publike, faza e parë e së cilës kap vlerën prej 90 mijë euro dhe bashkëfinancohet nga...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka thënë se me investimet amerikane të premtuara në Marrëveshjen e Uashingtonit do të ndërtohet edhe autostrada e Merdares. Ai ka thënë se në bazë të seriozitetit që kanë treguar...
Ekonomi14 Shtator 2020
Qeveria nuk heq dorë nga ndërtimi i termocentralit ‘Kosova e re’ Qeveria e Kosovës thotë se pavarësisht tërheqjes së kompanisë amerikane Contour Global nga ndërtimi i termocentralit ‘Kosova e re’, nuk kanë hequr dorë nga...
Lajme09 Shtator 2020
Në Malisheve ka filluar zyrtarisht sot ndërtimi i çerdhes së dytë publike. Në fillimin e punimeve në ndërtimin e kësaj çerdhe, të pranishëm ishin kryetari i komunës së Malishevës, Ragip Begaj, drejtori për arsim dhe...
Lajme05 Shtator 2020
Në kuadër të realizimit të projekteve të planifikuara dhe të investimeve kapitale, sot në fshatin Kijevë, ka filluar ndërtimi i fushave të sportit për shkollën fillore, si dhe për shkollën e mesme profesionale, bëhet e...
Lajme28 Gusht 2020
Ndërtimi i dy stacioneve të autobusë Prishtinë-Fushë Kosovë e ka dëmtuar shtegun e biçikletave në këtë pjesë. Kështu kanë bërë të ditur nga faqja “Marakli t’Biciklave”, që sot kanë dalë për monitorim në këtë pjesë...
Lajme15 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka thënë se për një asnjë çmim nuk do të ndalet ndërtimi i rrugës që kalon afër zonës së Manastirit. Ai ka thënë se punimet kanë filluar dhe...
Lajme14 Gusht 2020
Insituti Demokrarik i Kosovës ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që sa më parë të intensifikojë përpjekjet për arritjen e konsensusit sa më të gjerë në mes të spektrit politik, lidhur me të gjitha çështjet...
Lajme14 Gusht 2020
Me gjithë ndalimin e ndërtimit të rrugëve magjistrale e tranzitore nëpër zona speciale të mbrojtura në Kosovë, kanë vazhduar punimet në rrugën magjistrale Deçan-Plavë në afërsi të Manastirit, ka njoftuar Dioqeza Rashkë-Prizren, raportojnë mediat serbe....
Lajme10 Gusht 2020
Sot ka filluar rehabilitimi i sheshit “Adem Jashari” në Skenderaj dhe ndërtimi i trotuarit e ndriçimit publik në qendrat e bashkësisë lokale të Prekazit dhe Qirezit. Këto projekte bashkë financohen nga Ministria e Administrimit të...
Lajme24 Korrik 2020
Bashkësia Islame e Kosovës ka lëshuar një video me qëndrime që janë pro ndërtimit të Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Videoja e publikuar në faqen zyrtare të BIK në Facebook vjen pas një proteste të disa...
Lajme22 Korrik 2020
Në Prishtinë sot një numër i vogël i qytetarëve kanë protestuar kundër ndërtimit të xhamisë së madhe në Prishtinë. Ndonëse disa protestues thoshin se nuk janë kundër ndërtimit të xhamisë, por kundër modelit që është...
Lajme19 Korrik 2020
Xhamia qendrore në Prishtinë ka filluar ndërtimin. E realizimi i këtij projekti po ndodh pas disa vitesh polemika e pritjesh. Mirëpo, ani pse tani Komuna e Prishtinës e BIK’u janë dakorduar, disa qytetarë ende nuk...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.