×
Etiketë: filluar
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit, Enver Hoxhaj, në emisionin “Përballje” me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu në Telegrafi, ka folur për 100 ditëshin e Qeverisë Hoti, marrëveshjen e arritur në...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Arabia Saudite do të lejojë pelegrinët që jetojnë brenda vendit të realizojnë pelegrinazhin Umrah, duke filluar më 4 tetor, pas një pauze shtatë-mujore për shkak të pandemisë së coronavirusit, ka raportuar agjencia e lajmeve shtetërore...
Lajme15 Shtator 2020
Në shkollat e Kosovës sot ka nisur viti i ri shkollor. Zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj, ka thënë që përkundër kushteve të pazakonta si shkak i pandemisë sipas tij, procesi mësimor ka nisur mirë. “Në...
Lajme02 Shtator 2020
Drejtori i spitalit të Vushtrrisë, Mursel Pllana në një prononcim për Telegrafin se ka thënë se situata në ditët e fundit është shumë më e qetë dhe se numri i të hospitalizuarëve me COVID-19 është...
Lajme30 Gusht 2020
Gati 2 javë pasi ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një udhëzimi administrativ ua dha dritën e gjelbër komunave që të nisin testimin serologjike te qytetarët, pothuajse asnjë komunë përveç kryeqytetit, nuk ka arritur ta...
Lajme26 Gusht 2020
Drejtori i Spitalit të Përgjithshëm të Vushtrrisë “Sheikh Zayed”, Mursel Pllana në një prononcim për Telegrafin ka thënë se situata në ditët e fundit është pak më e qetë dhe se numri i të hospitalizurëve...
Lajme03 Gusht 2020
Sot në Qendrën Korrektuese Dubravë ka filluar aksioni humanitar për dhurimin e gjakut. Aksionit iu bashkangjit Drejtori i Qendrës, z. Ismail Dibrani, oficerë korrektues dhe shërbyes civilë nga kjo qendër. Ky aksioni ka filluar si rezultat...
Lajme29 Korrik 2020
Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu Kodra ka thënë sot se shkaktarë për rënien e dy qeverive paraprake konsiderohet se kanë qenë mospajtimet mes partnerëve të koalicionit rreth çështjes së dialogut,...
Lajme20 Korrik 2020
Ministri Zemaj ka njoftuar riorganizimin e shërbimebe spitalore në Kosovë për të përballuar numrin e pacientëve me Covid-19. "Riorganizimi i shërbimeve shëndetësore spitalore për të përballuar numin e pacientëve që nga Covid-19 kërkojnë tretman spitalor...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, njoftoi se ka filluar instalimi i departamentit të poliklinikës ambulatore të montuar-modulare të Klinikës për pulmonologji dhe alerologji. Ky objekt ndodhet në zonën midis Institutit të Patofiziologjisë dhe Institutit të...
Lajme17 Korrik 2020
Me një vendim nga Shërbimi Spitalor Klinikë Universitarë të Kosovës (ShSKUK), Spitali i Përgjithshëm i Vushtrrisë “Sheikh Zayed”, nga sot është duke pranuar të gjithë pacientët e prekur ose të dyshuar me virusin COVID-19 edhe...
Lajme16 Korrik 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ka bërë të ditur se ka filluar një komunikim me hetuesinë dhe prokurorinë për elementet e reja lidhur me kontratën e Telekomit me Z-Mobile. Ai ka thënë se...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.