×
 • Ekonomi
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dollari forcon pozitat, euroja zhvlerësohet në raport me lekun

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, ndërsa euroja u zhvlerësua krahasuar me një ditë më parë.

  Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane këmbehet sot me 110.70 lekë ose 0.08 lekë më shumë se një ditë më parë, ndërsa euro u zhvlerësua lehtë me 0.04 lekë dhe këmbehet me 124.23 lekë.

  Në pozita të kundërta në raport me lekun këmbehen sot edhe paundi britanik e franga zvicerane.

  Monedha britanike u zhvlerësua me 0.39 lekë dhe këmbehet me 137.32 lekë ndërsa franga zvicerane u forcua me 0.15 lekë dhe këmbehet me 116.83 lekë/ATSH.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Gjatë ditës së sotme, një autobus u rrëzua nga një mbikalim afër Venedikut. Autobusi raportohet se ka marrë flakë nga përplasja pranë...
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Tre persona janë vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një qendër tregtare në qendër të kryeqytetit tajlandez, Bangkok....
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) pretendon se ka goditur një rrjet të madh spiunazhi rus në jug të vendit. SBU pretendoi...
  Të tjera
  Vip03 Tetor 2023
  Ish konkurrenti i Për’puthen Pano Karasani ani pse nuk është aktive në media, ai nga ky program fitoi një popullaritet të madh....
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, tha se aksioni i Policisë së Kosovës në Basnjskë të Zveçanit ishte i suksesshëm për...
  Sport03 Tetor 2023
  Sulmuesi brazilian, Neymar ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Al-Hilal që prej kur u bë pjesë e tyre...
  Vip03 Tetor 2023
  Industria e argëtimit vjen gjithmonë me një dozë talenti dhe një spërkatje të thashethemeve të të famshmëve dhe spekulimeve romantike. Subjekti më...
  Lajme03 Tetor 2023
  Të shtëna me armë janë dëgjuar pak më herët në lagjën Kodra e Trimave në Prishtinë. Dyshohet se nga këto të shtëna...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ganimete Musliu, deputete e PDK-së, ka thënë se pas sulmit terrorist në Banjskë, PDK-ja ka treguar mbështetje për Policinë e Kosovës. “Policia...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.