×
Etiketë: raport
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Rritja e financave të talibanëve mund ta bëjë këtë grup militant imun ndaj presionit të komunitetit ndërkombëtar, teksa negocion rolin e tij në Afganistanin e periudhës së pasluftës, thuhet në një raport konfidencial të NATO-s,...
Lajme10 Shtator 2020
Kosova ka potencial për të tërhequr investime të huaja direkte, por kjo është kufizuar nga dështimi për të adresuar disa çështje serioze strukturore, siç është integrimi i kufizuar ekonomik rajonal dhe botëror, paqëndrueshmëria politike e...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shqipëria renditet e treta në Evropë për nivelin më të lartë të viktimave nga vrasjet në raport me popullsinë, pas Letonisë dhe Lituanisë. Sipas të dhënave të Eurostat dhe INSTAT, që i referohen vitit 2017,...
Hulumtime24 Korrik 2020
I ashtuquajturi “Korridori Ballkanik” i heroinës njihet më tepër për transportimin e heroinës nga Afganistani nëpër Iran, në Turqi dhe përmes Ballkanit perëndimor. Nga këtu droga dërgohet në tregjet kryesore në perëndim (Holandë, Gjermani, Britani,...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Lajme30 Qershor 2020
Nëse akuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, vërtetohet dhe ai jep dorëheqje, ashtu si ka paralajmëruar, dialogu i Kosovës dhe Serbisë do të dobësohet. Kështu të paktën ka vlerësuar gazetari britanik dhe eksperti për...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, ndërsa euroja u zhvlerësua krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e...
Front TV16 Qershor 2020
Ish-qeveria “Kurti”, vazhdimisht është akuzuar nga oponentët politik për prishje të raporteve me SHBA-në. Ambasadori i parë i Kosovës në këtë shtet, Avni Spahiu, për Front Online, ka thënë që e njëjta qeveri është keqkuptuar...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën leku forcoi pozitat në raport me monedhat e huaja, krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet sot me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.