×
Etiketë: pozitat
Lajme23 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari në një intervistë për Ekonomia Online, zhvillimet politike në vend i konsideron jo të kënaqshme. Ai tha se duhet të bëhen bashkë pozitë e opozitë, kur janë në...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Partia shqiptare në pushtet BDI, ka reaguar pasi dje dështoi takimi i liderëve shqiptar, i iniciuar nga Ali Ahmeti. Nga kjo parti thonë se partitë opozitare, me mospjesëmarrjen në takim braktisën bashkimin dhe ndarjen e...
Lajme05 Korrik 2020
Mbi 170 mijë vota iu besuan nga qytetarët, kryeparlamentares Vjosa Osmani, por as kjo nuk po e shpërfaqë rëndësinë e saj në LDK. Megjithatë, pas shkarkimit nga pozitat udhëheqëse, ndikimi i saj në strukturat e...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Afro 78 për qind e votuesve në Rusi përkrahën reformat kushtetuese të cilat mund ta mbajnë presidentin Putin në pushtet deri në vitin 2036. Me të gjitha votat e numëruara, 77.9 për qind votuan për...
Lifestyle01 Korrik 2020
Shiatika shkaktohet nga përfshirja e nervit shiatik. Shiatika është nervi më i gjatë në trupin e njeriut, duke filluar nga baza e shpinës dhe duke vazhduar përmes muskujve të këmbëve, transmeton lajmi.net. Mesatarisht, 40% e...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, ndërsa euroja u zhvlerësua krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e...
Lajme20 Qershor 2020
Ish-nënkryetarja e LDK-së, njiherit edhe kryeparlamentarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar rreth shkarkimit të saj nga të gjitha pozitat e LDK-së, shkruan Front Online. Përmes një postimi në Facebook, Osmani tha se...
Lajme20 Qershor 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur ta shkarkojë Vjosa Osmanin nga pozitat e saj në këtë parti. Osmani ishte pjesë e anëtarësisë së kryesisë së LDK’së dhe nënkryetare e saj, megjithatë Këshilli i Përgjithshëm i...
Lajme20 Qershor 2020
Këshilltari i kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmanit – Artan Murati, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar ndaj shkarkimi të shefit të tij nga pozitat e Lidhjes Demokratike të...
Lajme20 Qershor 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur ta shkarkojë Vjosa Osmanin nga pozitat e saj në këtë parti. Osmani ishte pjesë e anëtarësisë së kryesisë së LDK’së dhe nënkryetare e saj, megjithatë Këshilli i Përgjithshëm i...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën leku forcoi pozitat në raport me monedhat e huaja, krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet sot me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.