×
 • Ekonomi
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Leku forcon pozitat në raport me monedhat e huaja

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën leku forcoi pozitat në raport me monedhat e huaja, krahasuar me një ditë më parë.

  Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet sot me 109.72 lekë ose 0.83 lekë më pak se një ditë më parë. Ndërsa euro u zhvlerësua lehtë me 0.04 lekë dhe këmbehet me 124.25 lekë.

  Leku forcoi pozitat edhe ndaj frangës zvicerane e cila u zhvlerësua sot me 0.38 lekë dhe këmbehet në kuotën e 115.84 lekëve.

  Ndërsa paundi britanik forcoi pozitat për të dytën ditë radhazi. Sot monedha britanike këmbehet me 138.77 lekë ose 0.28 lekë më shumë se një ditë më parë./ATSH.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Antony Blinken iu kundërpërgjigj pretendimeve të Hamasit se SHBA-ja dhe Izraeli i dhanë fund armëpushimit sepse dëshironin që armiqësitë të rifillonin mes...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Numri i palestinezëve të vrarë që nga përfundimi i armëpushimit ka arritur në 109, Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Besi dhe Shqipja mbrëmë kanë debatuar me ironi mes vete. Po ashtu Besi edhe i ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Santiana, Buci dhe Besi pas përfundimit të darkës së të nominuarve, kanë komentuar rreth saj dhe si shkoi darka. Santiana dhe Buci...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë pas darkës së të nominuarve kanë ndodhur disa biseda interesante, po ashtu janë dhënë edhe disa deklarata të forta. Derisa Buci,...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova, Santiana dhe Buci kanë diskutuar për marrëdhënien e tyre në lojë. Santiana e ka pyetur...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero është shprehur i habitur me një pyetje të marrë nga publiku. Pyetja ishte se kë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Edona, Buci dhe Alby janë sqaruar për një çështje mes tyre. Bëhet fjalë për Edonën e cila ishte kthyer me të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.