Bota/Rajoni

Leku forcon pozitat në raport me monedhat e huaja

Leku forcon pozitat në raport me monedhat e huaja
16:08 | 16 Qershor 2020

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën leku forcoi pozitat në raport me monedhat e huaja, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet sot me 109.72 lekë ose 0.83 lekë më pak se një ditë më parë. Ndërsa euro u zhvlerësua lehtë me 0.04 lekë dhe këmbehet me 124.25 lekë.

Leku forcoi pozitat edhe ndaj frangës zvicerane e cila u zhvlerësua sot me 0.38 lekë dhe këmbehet në kuotën e 115.84 lekëve.

Ndërsa paundi britanik forcoi pozitat për të dytën ditë radhazi. Sot monedha britanike këmbehet me 138.77 lekë ose 0.28 lekë më shumë se një ditë më parë./ATSH.

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera