×
Etiketë: forcon
Lajme21 Shtator 2020
Sot në Prishtinë do të qëndrojë i dërguari Special i presidentit Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell. Ambasadori Grenell në Kosovë do të jetë bashkë me shefin e Korporatës...
Lajme15 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, me rastin e Vitit të Ri Hebraik, deklaroi sot se është nder për Kosovën që kjo festë po shënohet në Kosovë, me lajmin e shumëpritur të njohjes nga shteti i...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Greqia do të forcojë ushtrinë me programe të reja armësh, do të rrisë numrin e ushtarëve dhe do të përmirësojë zhvillimin e industrisë së mbrojtjes, tha sot zëdhënësi i Qeverisë Stelios Pecas. Greqia, së bashku...
Lifestyle08 Korrik 2020
Përfshijeni në ushqimin tuaj sa më parë! Vitamina F, për enë të shëndetshme të gjakut, pengon shtresimin e kolesterinës në arterie dhe krijimin e trombit, pos kësaj forcon edhe sistemin imunitar, transmeton Telegrafi. Me këtë...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Argjentina do të zgjasë dhe forcojë karantinën në zonën metropolitane të Buenos Aires nga 1 korriku deri më 17 korrik pasi infeksionet me koronavirus u rritën, njoftoi presidenti Alberto Fernandez. ”Shumica dërrmuese e infeksioneve po...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Argjentina do të zgjasë dhe forcojë karantinën në zonën metropolitane të Buenos Aires nga 1 korriku deri më 17 korrik pasi infeksionet me koronavirus u rritën, njoftoi presidenti Alberto Fernandez. ”Shumica dërrmuese e infeksioneve po...
Auto26 Qershor 2020
Rrjeti social “Facebook” njoftoi sot për një moderim të përmbajtjes së tij, që synon ndalimin e më shumë llojeve të mesazheve të urrejtjes në reklama dhe planifikon të shtojë paralajmërimet për botimet problematike që ai...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, ndërsa euroja u zhvlerësua krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën leku forcoi pozitat në raport me monedhat e huaja, krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet sot me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.