Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ditë morti për Gjilanin, shënohet viktima e tretë me Covid-19

  FrontOnline
  18 Korrik 2020

  Gjilani ka përjetuar sot një nga ditët më të rënda që kur ka filluar sëmundja Covid, meqë sapo është njoftuar për viktimën e tretë.

  Lajmin e ka konfirmuar për Mediafokus.info, dr Ukshin Ismajli, drejtor klinik në Spitalin e Gjilanit, i cili ka thënë se bëhet fjalë për një pacient me inicialet A.Z. (1974).

  Pacienti ishte shtrirë mbrëmë në spital, por nuk ka mundur ta fitojë betejën me Covid dhe sot ka ndërruar jetë.

  Sot gjatë ditës kanë ndërruar edhe prokurori Ismet Ukshini si dhe pensionisti Rexhep Baxhuku.

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Mëngjesin e së hënës një numër i protestuesve serbë kanë dal para objekteve të Kuvendeve Komunale në Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok,...
  Lajme29 Maj 2023
  Gazetarët në terren raportojnë se përfaqësues të Listës Serbe janë duke negociuar me KFOR-in edhe në Leposaviq. Më herët ishte informacioni se...
  Lajme29 Maj 2023
  Një prani e shtuar e ushtarëve të KFOR-it gjendet para objekteve të komunave të Mitrovicës së Veriut, Leposaviqit, Zveçanit e Zubin-Potokut. Kryetari...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Policia e Kosovës hodhi gaz lotsjellës për të shpërndarë qytetarët, pasi KFOR-i i lëshoi ata të tuboheshin para ndërtesës së komunës në...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se mbrëmë vonë kishte një telefonatë nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë...
  Lajme29 Maj 2023
  Në Zveçan bllokohet rruga drejt ndërtesës së komunës. Gazetarja e Radios Evropa e Lirë, raporton se në Zveçan është vendosur një gardh...
  Lajme29 Maj 2023
  Serbët e veriut të Kosovës kanë filluar të mblidhen e të dalin në rrugë qysh para orës 07:00. T7 raporton se tashmë...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.