×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dhunohet shqiptari 12 vjeçar në Greqi, flet babai i tij

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Aristotel Dhëmbi prej vitesh jeton emigrant në Greqi dhe së fundmi djali i tij 12-vjeç është dhunuar nga babai i mikut të tij, për shkak se është shqiptar.

  Arsitotel Dhëmbi thotë se ishte në punë në momentin që ka ndodhur ngjarja, por konfliktet mes djalit të tij dhe mikut të tij grek kanë qenë të shpeshta.

  Arsyeja e konflikteve sipas Aristotelit ishte fakti se biri është shqiptar. Sakaq, në një video të bërë virale në rrjete sociale është fiksuar moment kur babai i mikut të 12-vjeçarit, dhunon të miturin.

  “Djali si shëndet është mirë, por nga ana psikologjike jemi të gjithë të shokuar. Ditën e premte unë punoja, isha në punë nga ora gjashtë e pasdites deri në orën dy pas mesnate. Rreth orës 10 më merr në telefon nusja dhe më thotë se djali është dhunuar nga babai i një shoku të klasës. Kur më kanë thërritur disa herë në shkollë për djalin më kanë thënë që është konfliktuar me të njëjtin fëmijë. Vajta në shkollë dhe e thërras djalin dhe i them, se përse u konfliktove me shokun e klasës, më thotë djali, më shan sepse jam shqiptar. U revoltova më tha djali. I them drejtoreshës dhe unë të isha do të reagoja ashtu. Unë nuk i vë faj atij djalit tjetër sepse edukata familjare është e para, ne e marrim edukatën në familje. Djalin e kanë filmuar shokët dhe ma kanë dërguar videon në Facebook. Kishin shkuar dhe në polici dhe ata më prisnin mua për të bërë një denoncim”, u shpreh Dhëmbi në emisionin “Shqipëria Live”.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Blegtoria po shuhet. Vetëm vitin e fundit, numri i gjedhëve është pakësuar me 35 mijë. Nga 298 mijë lopë apo mëshqerra, të...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Autoritetet greke kanë arrestuar 13 persona pasi fishekzjarret e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Holanda po investon më shumë se 420 milionë dollarë për të prodhuar automjete luftarake të dizajnuara nga Suedia për Ukrainën. Sipas portalit...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.