×
Etiketë: shqiptari
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Një shqiptar 47-vjeçar i cili ishte xheloz jashtë mase në gruan e tij tentoi ta mbyste atë me një tel elektrik.Ngjarja ka ndodhur në një shtëpi Valpolcevera në Itali. Ai e ftoi në shtëpinë e...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Britania e Madhe është ëndrra për shumë të rinj shqiptarë, të cilët rrezikojnë gjithçka për të prekur vendin ishullor. Ka prej tyre që përdorin edhe dokumente false të shteteve anëtare të BE. Një rast të...
Sport20 Shtator 2020
Tifogrupi “Komitët” i Vardarit vazhdojnë thirrjet raciste ndaj shqiptarëve pasi institucionet e Maqedonisë nuk i ndalin. Thirrën “shqiptari i vdekur, është shqiptar i mirë” edhe javës së kaluar e Qeveria kërkoi hetime nga Prokuroria. Asgjë...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Autoritetet amerikane njoftuan se kanë lëshuar urdhër-arrest dhe aktakuzë ndaj Lirim Sulejmanit, për mbështetje të grupit militant, Shteti Islamik (IS) si dhe për trajnim nga ky grup, të cilin Uashingtoni e konsideron organizatë terroriste. “I...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një histori e pabesueshme ka ndodhur në ishullin e Kretës në Greqi. Sipas mediave greke, një 25-vjeçar shqiptar I cili po drejtonte një automjet tip Smart, hyri me makinë brenda një lokali për të përplasur...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Në Qendër të Shkupit gjatë ditës së sotme, para ndeshjes në mes Vardarit dhe Shkupit, sërish janë dëgjuar thirrjet raciste ndaj shqiptarëve. Turma brohoret thirrjen raciste tashmë të njohur ‘shqiptari i mirë është vetëm shqiptari...
Kronika12 Shtator 2020
Mbrëmë pas mesnatës, është vandalizuar furra e një shqiptari në Bella Cërkvë, Vojvodinë. Mediat serbe thonë se sulmi ka ndodhur në furrën “Banat-Çolaku“, për çka, sipas portalit “Belocrkvanske novosti”, pronari i furrës, Lutfi Çollaku, është...
Lajme10 Shtator 2020
Emisioni “Stop” ndoqi historinë e Labinot Ramadanit, i cili u arrestua në Morinë dhe i kanë bllokuar makinën Lamborghini, pasi dyshohej se e kishte të vjedhur. Prokurorja Farie Vata është ajo që ka kërkuar që...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Dritan Abazoviq, kryetar i lëvizjes e zeza në të bardhë, në Malin e Zi i ka dhënë sot përgjigjie pyetjeve se çfarë do bëjë qeverisa e re pro serbe në vendin e tij me Kosovë....
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Të dielën (30 gusht, 2020) në Mal të Zi janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, me ç’rast shqiptari Driton Abazoviq i ka fituar katër mandate. Kryeredaktori në gazetën “KOHA” në Ulqin, Ali Salaj, në një lidhje direkte...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Proserbët në Mal të Zi fitojnë zgjedhjet me ndihmën e partisë së shqiptarit Dritan Abazoviqit, që doli kundër Millo Gjukanoviqit. Ata janë pjesë e koalicionit me Frontin Demokratik, partia më e madhe opozitare, njëherësh proserbe...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Kush është shqiptari Dritan Abazoviq, në duart e të cilit ndodhet e ardhmja e Malit te Zi? Në Malin e Zi të dielën janë mbajtur zgjedhjet parlamentare. Teksa janë numëruar mbi 70% e votave, rezultati...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Një 18-vjeçar shqiptar humbi jetën në një aksident mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:30 në Pesaro të Italisë. Mediat italiane shkruajnë se viktima është identifikuar si Rusjon Kercuku. Ai punonte si kamarier në një hotel në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.