Lajme

Detaje prekëse: Personi që vdiq sot në Komoran ishte 22 vjeçar, goditi shtyllën e betonit

Detaje prekëse: Personi që vdiq sot në Komoran ishte 22 vjeçar, goditi shtyllën e betonit
14:26 | 20 Korrik 2020

Sot rreth orës tetë të mëngjesit ka ndodhur një aksident me fatalitet në autostradën Komoran – Prishtinë.

Në aksident është përshifrë një veturë e cila nga shpejtësia ka humbur kontrollin dhe ka dalur nga rruga ka prishur rrethojën mbrojtëse dhe pastaj është përplasur fillimisht me një shtyllë elektrike.
Vdekjen e një personi e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i PK’së, Baki Kelani.

“Rreth orës 08:10 Policia e Kosovës ka pranuar informatën për një aksident trafiku të ndodhur në autostradën Komoran – Prishtinë. Njësitet relevante policore menjëherë kanë dalë në vendngjarje, ku kanë vërejtur se një veturë dyshohet se ka dalë nga rruga dhe është ndeshur me një shtyllë elektrike. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësia e emergjencës dhe zjarrfikësit, si dhe është informuar KEDS-i për ndërprerjen e energjisë elektrike, përderisa mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e një personi”, ka thënë Kelani, express.

Mësohet se shoferi ishte një djalë 22 vjeçar dhe ishte duke vozitur BMW X6./gm/

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera