×
Etiketë: goditi
Lajme14 Shtator 2020
Mësimdhënësit me inicialet F.R., 39 vjeçar, Gjykata Themelore në Mitroivcë i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, nën dyshimin për veprën penale “vrasje në tentativë” ndaj bashkëshortes së tij, po ashtu mësimdhënëse me...
Kronika07 Shtator 2020
Është arrestuar një person në Gjilan, pasi i njëjti ka goditur në kokë me dru, një person duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore. Rasti ka ndodhur në rrugën “Muharrem Ibrahimi”, të dielën rreth orës...
Kronika04 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit për veprën penale “lëndimi i lehtë trupor”, B.A. Në bazë të këtij aktgjykimi, të akuzuarit i është shqiptuar dënimi me burgim...
Lajme24 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është vetëdorëzuar në Polici personi që goditi për vdekje 7-vjeçaren në Skenderaj. Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se pas një kohe i...
Kronika24 Gusht 2020
Mbrëmjen e së dielës një 7-vjeçare nga fshati Kllodernicë e Skenderajt është goditur për vdekje nga një veturë, transmeton Express. Policia njofton se pas një kohe, i dyshuari është vetëparaqitur në stacion policor, ku me...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Një tërmet i fuqishëm goditi të martën një rajon qendror të Filipineve. Instituti i Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë tha se tërmeti ishte i madhësisë 6.6 dhe ndodhi rreth pesë kilometra nga Cataingan, në një thellësi prej...
Kronika07 Gusht 2020
Gjykata Themelore në Gjilan i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të pandehurit G.S, për veprën penale “dhunë në familje”, raporton Express. Sipas Gjykatës, ekziston dyshimi i bazuar se i pandehuri ka ushtruar...
Lajme29 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Gazmend Gjyshinca, ka komentuar videon e publikuar sot ku sqarohet situata se çka ndodhi në Kuvend e Kosovës. Sipas deputetit Gjyshinca ai është sulmuar fizikisht nga Arben Gashi. “Ju ftoj ta...
Lajme20 Korrik 2020
Sot rreth orës tetë të mëngjesit ka ndodhur një aksident me fatalitet në autostradën Komoran – Prishtinë. Në aksident është përshifrë një veturë e cila nga shpejtësia ka humbur kontrollin dhe ka dalur nga rruga...
Lajme02 Korrik 2020
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt iu është drejtuar qytetarëve të vendit në ditën kur Gjermania ka marrë edhe zyrtarisht presidencën gjashtëmujore të Bashkimit Evropian. Me anë të një video mesazhi, Held ka premtuar kosovarët...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Kriza e koronavirusit që limitoi në maksimum trafikun ajror global që nga marsi ka vënë disa kompani në vështirësi, ndërsa shumë kompani që patën humbje rekord u mbështetën te ndihmat qeveritare për t’i mbijetuar kolapsit....
Lajme26 Qershor 2020
Në Kaçanik, dje ngasësi i një veture e kishte goditur një këmbësor me të meta mentale. I dyshuari pasi e kishte goditë viktimën ishte larguar nga vendi i ngjarjes. Viktima është dërguar për tretman mjekësor...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Një i ri ka humbur jetën në Gjirokastër. Ngjarja tragjike ka ndodhur në fshatin Dropull. Stuhia ka përfshirë Gjirokastrën sot pasdite, ku ka patur vetëtima të shumta. Njëra prej tyre ka goditur fatalisht të riun,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.