×
Etiketë: prekëse
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Lajme14 Shtator 2020
Pak ditë pas kthimit nga Turqia për në Kosovë, ku edhe qëndroi për disa muaj në trajtim, polici i Kosovës, Artur Mrasori u takua me mjekun e syve, Florim Zejnullahun që kishte intervenuar pas lëndimit...
Vip01 Shtator 2020
Zanfina përlot me dedikimin për nënën. Vdekja e nënës së Adelina, Ema dhe Zanfina Ismailit, ka lënë boshllëk të madh në jetën e tyre, shkruan lajmi.net. Me këtë datë, Mona e ndjerë do të festonte...
Lajme28 Gusht 2020
Andreë Testa është një fotograf anglez që ka kapur momentet më të vështira të shqiptarëve të Kosovës, gjatë kohës së luftës në fund të viteve të 90-ta. Historia dhe përjetimet e këtij vendi, e kanë...
Lajme30 Korrik 2020
Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur sot se në mesin e viktimave që kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus në koronavirus në kryeqytet është edhe një 13-vjeçar....
Lajme20 Korrik 2020
Sot rreth orës tetë të mëngjesit ka ndodhur një aksident me fatalitet në autostradën Komoran – Prishtinë. Në aksident është përshifrë një veturë e cila nga shpejtësia ka humbur kontrollin dhe ka dalur nga rruga...
Lajme17 Korrik 2020
Motra e Ilir Gjokës, zyrtarit policor të të Gjakovës që e humbi betejën me koronavirusin nën moshën 40 vjeçare, ka shkruar fjalë prekëse për vdekjen e vëllait. Ajo ka thënë se Iliri ishte shtylla dhe...
Lajme06 Korrik 2020
Kjo padyshim është një nga videot më prekëse të luftës në Kosovë. Një video e publikuar në Facebook tregon momentin kur një vogëlush sheh familjarët e tij të vdekur gjatë luftës së fundit. Ishtë gjyshi...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Plot 53 vjet të martuar, fati ishte i shkruar për Betty dhe Curtis Tarpley nga SHBA, të cilët ishin të destinuar të ndërronin jetë për shkak të COVID-19. Betty dhe Curtis, janë njohur që në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.