×
 • Lajme
 • Lajme

  Derisa po votohet për heqjen e Osmanit nga nënkryetarja, Hoti me bashkëpartiakë ia shtron drekës

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Kryeministri Avdullah Hoti sot ka qëndruar në Pejë me disa nga anëtarët e kabinetit të tij.

  Ai bashkë me zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj dhe ministrat nga LDK-ja Besian Mustafën dhe Vlora Dumoshin pas vizitave të bujtinave në Rugovë janë ulur për drekë në një lokal të këtij rajoni, njofton Klan Kosova.

  Me ata bashkë është edhe bashkëpartiaku që qëndron në krye të Pejës, Gazmend Muhaxheri.

  Anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së sot i është propozuar nga kryetari Isa Mustafa që të votojnë për largimin e Vjosa Osmanit nga pozita e nënkryetares së partisë, për t’u zëvendësuar nga Avdullah Hoti.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që do të mbesin nesër pa rrymë
  Nga Rubrika
  Kronika20 Shkurt 2024
  Një person është plagosur me armë zjarri sot dhe i njëjti ka kërkuar ndihmë mjekësore në Spitalin e Vushtrrisë. Lidhur me rastin...
  Kronika20 Shkurt 2024
  Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen Gjilan-Prishtinë, konkretisht në fshatin Slivovë. Nga fotot që ka siguruar Radio Star, shihet se përplasja...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka shkruar në “Facebook” për 35-vjetorin e grevës së minatorëve...
  Të tjera
  Opinione20 Shkurt 2024
  Nga Janusz Bugajski: Nën sundimin e Presidentit Aleksandar Vuçiq, Serbia po përpiqet në mënyrë të dëshpëruar të imitojë Rusinë. Ajo kërkon të...
  Sport20 Shkurt 2024
  Liverpool ka një shkallë pasigurie të varur mbi ta, mes lajmeve për largimin e Jurgen Klopp në fund të sezonit dhe me...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Me ftesë nga USAREUR-AF, kontingjenti i FSK-së, i dislokuar në Polatli të Republikës së Turqisë, ka përfunduar me sukses stërvitjen “Dynamic Front...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Në mëngjesin e sotëm, nxënëset e shkollës Model “Qamil Batalli” në Prishtinë, filluan vaksinimin me vaksinën Human Papilloma Virus (HPV). Vaksina HPV...
  Sport20 Shkurt 2024
  Albin Berisha është një prej futbollistëve që u transferua nga Superliga e Kosovës në Rumani. Ish-sulmuesi i Ballkanit në fillim të këtij...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, vlerëson se Republika e Kosovës sot gëzon lirinë e demokracinë sepse minatorët e Trepçës i mbrojtën ato...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.