×
Etiketë: votohet
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka bërë të ditur se në mbledhjen e ardhshme të qeverisë pritet të votohet grupi punues për të themeluar Institutin për krimet e luftës që kanë ndodhur në Kosovë. Ai...
Ekonomi19 Shtator 2020
Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike dështoi të votohet sërish në parim në seancën e së enjtes, por ky veprim po konsiderohet i rrezikshëm për ekonominë e Kosovës. Derisa qeveria kërkon sa më parë të votohet projektligji...
Lajme07 Shtator 2020
Nëse deri më 11 mars të vitit të ardhshëm Kosova nuk do të ketë një president të ri, vendi do të shkojë në zgjedhje. Kështu thuhet në Kushtetutën e Kosovës, sipas ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese,...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Qytetarët në Mal të Zi votojnë sot për parlamentin e ri, si dhe për Asamblenë Komunale në pesë komuna. Këto zgjedhje janë mjaft të rëndësishme për Malin e Zi, veçanërisht lidhur me aspiratat e vendit...
Front TV19 Gusht 2020
Në Ministrinë e Financave janë kryer të gjitha pagesat prej 170 euro për qytetarët. Gjithsej 132.6 milionë euro janë derdhur nëpër llogaritë e 137 mijë përfituesve. Kështu ka bërë të ditur në një intervistë për...
Lajme14 Gusht 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës në seancën e sotme plenare ku po diskutohet për projektligjin për pandeminë ka kërkuar nga deputetët të votojnë pro projektligjit për rimëkëmbje ekonomike. Deputeti i kësaj parti tha se me anë...
Lajme11 Gusht 2020
Vetëvendosje ditë më parë ka kërkuar nga Partia Demokratike e Kosovës, nënshkrimet për mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Hoti. Por deputetja e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci, ka thënë se partitë që bëjnë kritika për...
Lajme07 Gusht 2020
Sot në seancën e Kuvendit është votuar kaloi Rezoluta për të drejtat e pensionistëve kontributdhënës. Kjo rezolutë kaloj me 53 vota për e 11 abstenime. “Kjo rezolutë kërkon që të ndryshohet ligji për kontributet pensionale...
Lajme23 Korrik 2020
Rekomandimet e propozuara që kanë dalë nga debati parlamentar për menaxhimin e pandemisë vetëm 21 deputet kanë votuar pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim përkundër që 71 deputetë ishin prezent. Përderisa Grupi Parlamentar i PDK-së...
Lajme23 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka falenderuar deputetët për miratimin e marrëveshjeve ndërkombëtare.Ai tha se këto marrëveshje ndihmojnë në zbatimin e programit për rimëkëmbje ekonomike. Ndërsa, siç duket sot nuk do të hyj në rend...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Është firmosur marrëveshja politike për ‘Reformën Zgjedhore’ mes Partisë Socialiste dhe opozitës parlamentare. Pas shumë debatesh dhe kundërshtimesh, opozita Parlamentare ka rënë dakord që të firmos votimin e marrëveshjes së arritur më 5 qershor mes...
Ekonomi21 Korrik 2020
Komisioni për Buxhet dhe Transfere ka votuar kundër uljes së akcizës në lëngje nga 4.5 cent për litër në 0.5 cent për litër. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se kjo ka qenë kërkesë...
Lajme10 Korrik 2020
Me iniciativë të Partisë Demokratike të Kosovës, Kuvendi i Kosovës votoi sot themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar i cili do të hetoj dhe zbardh të gjitha privatizimet e bëra në Kosovë, në veçanti keqpërdorimet e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.