×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i PDK-së: Sa ishte në opozitë, Avdullah Hoti kundërshtonte dialogun

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Kujtim Gashi, thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës ka ndryshuar qëndrim për dialogun.

  Gashi ka thënë se ftesa e kryeministrit Avdullah Hoti në drejtim të PDK-së për takim është tepër qesharake dhe joserioze.

  “Është ftesë qesharake dhe tepër joserioze me qëllim të vetëm dështimin e një koordinimi paraprak. Këto takime janë bërë përmes rrjeteve sociale dhe nëpërmes konferencave të ndryshme për shtyp. Kësisoj ne kemi refuzuar një ftesë që ka ardhur përmes konferencave për media dhe rrjeteve sociale”, tha ai në Rtv Dukagjini.

  Deputeti i PDK-së thotë se po të ishte Hoti i interesuar për takime të tilla do të ishte koordinuar paraprakisht me këtë parti.

  Gashi thotë se PDK nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket dialogut dhe se në ato takime ku janë SHBA e BE do të jete edhe Partia Demokratike e Kosovës, përcjell Telegrafi.

  “PDK nuk ka ndryshuar për dialogun. Aty ku është SHBA e BE do të jetë edhe PDK. Sa i përket dialogut ka ndryshuar LDK-ja e veçmas Avdullah Hoti pasi ai sa ka qenë në opozitë ka kundërshtuar dialogun dhe platformën tonë për unifikim të skenës politike në dialog”.

  Deputeti i PDK-së thotë se dialogu është i rëndësishëm edhe për këtë parti pasi është një çështje që duhet mbyllur.

  Kurtishaj: Presim që Shqipëria do të jetë top destinacion turistik edhe për 2023, jo veç për patriotizëm
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nëse koncepti i vetëmenaxhimit për komunat me shumicë serbe nuk ndërtohet në një marrëveshje...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.