×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i PDK-së: Kosova nuk ka ekspertë në dialog, ekipi i papërgatitur për tema të rënda

  FrontOnline
  02 Shtator 2020

  Nga ndërmjetësuesi amerikan për dialogun Richard Grenell, është paralajmëruar dje, se në takimin e së premtes në Uashington, do të bisedohet për tema ekskluzive ekonomike.

  Deputeti i PDK-së, Ferat Shala ka thënë për Front Online, që Kosova nuk i ka njerëzit e duhur në ekip për t`u ballafaquar me tema të rënda.

  “Jam thellë i bindur që edhe opinioni i gjerë e di se Kosova nuk i ka njerëzit e duhur sepse thashë që kanë shkuar me pjesëmarrje partiake. Pra, nuk ka pasur debat se kush dhe si duhet të përfaqësoj, por kanë shkuar ministra, anëtarë të tjerë të Qeverisë, që ndoshta për herë të parë udhëtojnë jashtë vendit, pra ekskluzivisht mund të them që ekipi nuk është i përgatitur për tema të rënda në Uashington”, ka deklaruar ai për Front Online,, duke shtuar se nuk pret njohje reciproke nga ky takim.

  Deputeti i PDK-së: Kosova në dialog pa koordinim dhe pa ekspertë

  Fillon zyrtarisht Big Brother VIP Kosova 2, mirëpritet me duartrokitje nga publiku në studio
  Nga Rubrika
  Lajme21 Prill 2024
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka njoftuar vdekjen e bashkëluftëtarit Ali Hoti. Lushtaku ka është shprehur se ai ishte njëri prej luftëtarëve...
  Lajme21 Prill 2024
  Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për përgatitje për përballjen e nesërme mes Osmanit dhe presidentit...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.