Bota/Rajoni

Covid-19 në Itali, gjatë 24 orëve të fundit shënohen 30 viktima dhe 201 të infektuar

Covid-19 në Itali, gjatë 24 orëve të fundit shënohen 30 viktima dhe 201 të infektuar
18:07 | 02 Korrik 2020

Italia regjistron 30 viktima Covid e 201 të infektuar më shumë gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i viktimave Covid në Itali ka rritur më 34 818 e i të infektuarve më 240 961.

Të infektuar aktivë në Itali janë 15 060.

Pacientë që po kurohen në struktura spitalore janë 963 e 82 ndodhen në repartet e terapisë intensive.

Numri i pacientëve të shëruar nga koronavirus është deri sot 191 083.

Në 24 orët e fundit Italia ka kryer mbi 53 mijë tamponë.

Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa

Të tjera