×
 • Lajme
 • Lajme

  Bislimi: Takimet në Bruksel dhe Washington do t’i japin drejtim dialogut me Serbinë

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Faton Bislimi, në emisionin Info Magazine në Klan Kosova ka folur edhe për vizitën që kryeministri Avdullah Hoti, do ta ketë në Bruksel më 25 qershor dy ditë para se të udhëtojë në Washginton.

  Bislimi tha se këto dy takime do të i japin drejtim dialogut me Serbinë.

  “ Republika e Kosovës edhe në takimin në Bruksel por edhe në Washington më 27 qershor do t’i japë drejtim dialogut me Serbinë. Dhe jo vetëm kryeministri Hoti por edhe kushdo që del jashtë kornizave kushtetuese, marrëveshja do të jetë e papranueshme.Kosova ka fat historik që ka miqësi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pjesë e diskutimit në Washington do të jetë aspekti ekonomik tash siç dihet agjenda”.

  Ai theksoi se të gjithë duhet të japin kontributin e tyre për të mirën e vendit.

  “Unë nuk besoj që kryeministri Hoti është i papërgatitur. Të gjithë ata që thirren se janë në shërbim të popullit duhet të japin kontributin e tyre për të mirën e vendit. Qytetarët e Kosovës e dinë për miqësinë me Shtetet e Bashkuara. Ne do ta vazhdojmë miqësinë më SHBA-të”.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Ministria e Drejtësisë i ka publikuar vendimet për emërimin e 100 noterëve të rinj të cilët janë përzgjedhur përmes dy proceseve, atij...
  Lajme15 Korrik 2024
  Një top ofertë të pa parë deri më tash ka lansuar kompania numër një për turizëm në Kosovë Sharr Travel për në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kurti takohet me drejtoren e NDI, ZKM: Diskutuan për zhvillimet në vend dhe në botë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Republikën e Kosovës, Jeffrey Hovenier, tha se përkushtimi i SHBA-së ndaj popullit të Kosovës është i...
  Lajme15 Korrik 2024
  Salla e Kuvendit të Kosovës është në rinovim e sipër ndërsa Shefi i Kabinitetit të Glauk Konjufcës, Ilir Kërçeli njoftoi se tashmë...
  Lajme15 Korrik 2024
  Gjykata Speciale ka njoftuar se në rastin gjyqësor Januzi dhe të tjerët, është marrë vendim për kalimin e dosjes së çështjes dhe...
  Sport15 Korrik 2024
  Lamine Yamal nuk do ta harrojë kurrë eksperiencën e jashtëzakonshme që e pati në Euro 2024. Super-talenti i Barcelonës ishte sensacion në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili ka thënë se vrima nga e cila rridhte buxheti...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.