×
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohen tre persona, vodhën disa vetura në Prishtinë

  FrontOnline
  01 Korrik 2020

  Tre persona janë arrestuar në Prishtinë pasi dyshohen se kanë mashtruar disa persona duke ua vjedhur veturat.
  Policia e Kosovës ka njoftuar se janë kontrolluar pesë lokacione.

  “Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë nën dyshimin se të njëjtit në bashkëpunim kanë kryer veprat e cekura, duke mashtruar disa pronar të veturave e disa vetura duke i vjedhur. Janë kontrolluar pesë lokacione lidhur me këto raste”, thuhet në njoftimin e policisë.

  Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Kronika23 Prill 2024
  Një 25-vjeçar nga Kosova ka vdekur në një aksident trafiku në Itali. Siç raportojnë mediat lokale në Itali, rasti ka ndodhur gjatë...
  Kronika23 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Prishtinë - Departamenti për Mitur ka shpallur Aktgjykimin në çështjen penale kundër tetë të akuzuarve për dhunimin e 11...
  Kronika23 Prill 2024
  Është gjetur 12-vjeçarja e cila ishte raportuar e zhdukur nga babai i saj në Pejë. Lajmi u konfirmua për Front Online nga...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Në Serbi po qëndron për një vizitë Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Reiffenstuel. Në kuadër të...
  Lajme23 Prill 2024
  Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së në një prononcim për Front Online ka folur lidhur me raportin e DASH-it, ku thuhet se Kosova...
  Vip23 Prill 2024
  Vittoria Ceretti dukej sensacionale në një sërë fotografish nga arratisja e saj ekzotike të hënën. Modelja italiane, 25 vjeçe, e cila është...
  Lajme23 Prill 2024
  Në cilësinë e Koordinatores Kombëtare kundër dhunës në familje, dhunës ndaj grave dhe dhunës me bazë gjinore, javën e kaluar, ministrja e...
  Lajme23 Prill 2024
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se procesi i votimeve në veri për shkarkimin e katër kryetarëve aktualë,...
  Vip23 Prill 2024
  Këngëtari, Luiz Ejlli dhe reperi, Ledri Vula gjatë ditës së sotme kanë publikuar video se bashku. Studio muzikore, i ka bërë bashkë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.