Lajme

Ambasada amerikane: Qeveria të emërojë njerëz profesionistë në vend të aleatëve politikë

Ambasada amerikane: Qeveria të emërojë njerëz profesionistë në vend të aleatëve politikë
22:05 | 23 Qershor 2020

Ambasada Amerikane në Kosovë ka reaguar ndaj emërimeve në Qeverinë Hoti, duke bërë thirrje që të emërohen profesionistë me përvojë e jo aleatë politikë.

“Sot ne i njohim ata zyrtarë që i shërbejnë me ndershmëri vendit të tyre dhe i bëjmë thirrje Qeverisë së re të Kosovës që të emërojë profesionistë me përvojë e jo aleatë politikë,” thuhet në postimin e Ambasadës në Twitter.

Ky reagim erdhi pas emërimeve të fundit nga Qeveria Hoti.

Zëvendësministri i Arsimit me Shkollë të Mesme

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera