[wp-story]

Kronika

Aksident trafiku në Prishtinë, lëndohet një person

Aksident trafiku në Prishtinë, lëndohet një person
10:09 | 16 Shtator 2020

Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e një aksident trafiku që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prishtinë.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë se në aksident kanë qenë të përfshira një automjet dhe një motoçikletë.

“Sot rreth orës 08:00, në udhëkryqin që lidhë rrugët, Luan Haradinaj dhe Ukshin Hoti në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku mes një automjeti dhe një motoçiklete. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar ngasësi i motoçikletës. Të njëjtit i është ofruar tretman mjekësor”, ka thënë ajo.

Ahmeti bëri të ditur se me rastin po merret njësi i trafikut.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera