×
 • Lajme
 • Lajme

  A do të takohet Edi Rama me Albin Kurtin dhe Ramush Haradinajn?!

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Kryeministri shqiptar, Edi Rama, i shoqëruar nga ministri Gent Cakaj, do të zhvillojnë një vizitë dy ditore në Prishtinë.

  Vizita e tyre do të fillojë me takimin mes tyre dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.Pas tij, Rama do të takohet me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe kryeministrin Avdullah Hoti.

  Gjithashtu, Rama do të ketë takim edhe me kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.

  Pas orës 18:00, në agjendën e sotme, është plankfikuar takimi mes Ramës dhe presidentit Hashim Thaçi.Në agjendën e prezantuar nga ora news, nuk planifikohet ndonjë takim i Edi Ramës me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atë të AAK-së, Ramush Haradinaj., shkruan Gazeta Blic.

  Ende nuk dihet saktë a mund të takim mes tyre gjatë ditës së nesërme.

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar sot me zyrtarë të Qatar Development Fund ku u diskutua mbi mbështetjen e projekteve në...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka qenë për vizitë në dy fshatra të Podujevës, Obrançë e Sfeçël. Ai i ka falënderuar qytetarët...
  Lajme24 Maj 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, me mundësi për ndonjë reshje të dobët në zona të caktuara, kryesisht...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.