Lajme

A do të takohet Edi Rama me Albin Kurtin dhe Ramush Haradinajn?!

A do të takohet Edi Rama me Albin Kurtin dhe Ramush Haradinajn?!
12:13 | 29 Qershor 2020

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, i shoqëruar nga ministri Gent Cakaj, do të zhvillojnë një vizitë dy ditore në Prishtinë.

Vizita e tyre do të fillojë me takimin mes tyre dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.Pas tij, Rama do të takohet me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe kryeministrin Avdullah Hoti.

Gjithashtu, Rama do të ketë takim edhe me kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.

Pas orës 18:00, në agjendën e sotme, është plankfikuar takimi mes Ramës dhe presidentit Hashim Thaçi.Në agjendën e prezantuar nga ora news, nuk planifikohet ndonjë takim i Edi Ramës me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atë të AAK-së, Ramush Haradinaj., shkruan Gazeta Blic.

Ende nuk dihet saktë a mund të takim mes tyre gjatë ditës së nesërme.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera