Lajme

87 rastet e reja me Coronavirus, vijnë nga këto komuna!

87 rastet e reja me Coronavirus, vijnë nga këto komuna!
22:10 | 28 Qershor 2020

IKSHPK-ja ka njoftuar sot se janë shënuar edhe 87 raste të reja me Coronavirus në vend, raporton Front Online.

“Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 87 raste pozitive”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Të prekurit sipas IKSHPK-së, vijnë nga këto komuna.

“Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 33 raste, komuna e Prizrenit 7 raste, komuna e Podujevës 6 raste, komuna e Mitrovicës 6 raste, komuna e Lipjanit 4 raste, komuna e Suharekës 4 raste, komuna e Gjilanit 4 raste, komuna e Ferizajt 3 raste, komuna e Fushë Kosovës 3 raste, komuna e Mamushës 3 raste, komuna e Skenderajt 3 raste, komuna e Vushtrrisë 3 raste, komuna e Rahovecit 2 raste, Komuna e Drenasit 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Kaçanik, Malishevë, Viti dhe Pejë”, ka njoftuar IKSHPK-ja. /Front Online

Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa

Të tjera