×
 • Lajme
 • Lajme

  300 eurot shtesë, dërgohen në Ministri të Shëndetësisë listat me emrat e mjekëve përfitues

  FrontOnline
  29 Gusht 2020

  Është përpiluar lista me emrat e mjekëve që do të pëfitojnë pagën shtesë prej 300 euro për muajin korrik dhe gusht.

  Këtë shumë do ta gëzojnë vetëm ata mjekë që u ekspozuan drejtpërdrejt gjatë punës me pacientë të prekur me Covid-19.

  Lajmin e kanë konfirmuar nga SHSKUK.

  “Listat janë dërguar në Ministri të Shëndetësisë, ata i dorëzojnë në Ministri të Financave”, thuhet në përgjigjen e tyre për IndeksOnline.

  Ndryshe gjatë ditës së djeshme Sindikata e Infermierëve të Kosovës i pati vendosur ultimatum Ministrisë së Shëndetësisë, SHSKUK-së dhe Ministrisë së Financave që t’i ekzekutojnë paratë deri të martën në ora 16:00.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme20 Shkurt 2024
  Anëtarja e Komisionit për Punë të Jashtme, Ariana Musliu-Shoshi ka deklaruar se në mungesë të seriozitetit me aleatët, kryeministri ka përfunduar duke...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Komandanti i KFOR-it, Ozkan Ulutas, ka bërë të ditur se komunikon rregullisht me të gjithë akterët ndërkombëtare dhe vendor, përfshirë këtu, edhe...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jastme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, i shoqëruar nga Ambasadori i Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar, Ilir...
  Të tjera
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ish-negociatori në dialogun Kosovë-Serbi, Lutfi Haziri ka folur për Front Online lidhur me deklaratën e kryeministrit Albin Kurti për takimet në Bruskel....
  Sport20 Shkurt 2024
  Tani mund të ketë pak dyshime për destinacionin e ardhshëm të Kylian Mbappes. Pasi e informoi klubin për vendimin e tij për...
  Front TV20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në kuadër të shënimit të 35-vjetorit të grevës së minatorëve të Trepçës, ka vizituar ekspozitën personale të...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në takimin e së premtes në Bruksel me shefin e diplomacisë europiane, Josep Borrell, ka deklaruar se...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Deklaratat e kryeministrit Albin Kurti, se jo për gjithçka pajtohet me Shtetet e Bashkuara, kreu i AAK-së Ramush Haradinaj i quan “përpjekje...
  Sport20 Shkurt 2024
  Real Madridi i ka ofruar Luka Modricit një pozitë të re në klub, teksa legjenda kroate po i afrohet pensionimit nga futbolli....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.