Gjuha:
×
Etiketë: emrat
Lajme19 Shtator 2020
Mbrëmë në Karaçevë të Kamenicës është realizuar aksioni i Policisë së Kosovës, i cili kishte për qëllim kapjen dhe arrestimin e personave të përfshirë në veprimtari të paligjshme. Deri më tash janë arrestuar 35 persona...
Lajme19 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka reaguar pas aksionit të mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Sipas Musliut, këtë aksion duhet ta mbështesin edhe opozita. Por,...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Nderim Markola, Durim Dervishi, Kliton Nanushi, Ergys Mëcuku janë katër personat që do të duhet të justifikojnë pasurinë e tyre me kërkesë të Operacionit Forca e Ligjit. Nderim Markola., banues në Tiranë, i dënuar për...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk zbulon emrat se kush do të jetë drejtor në drejtoritë qeveritare dhe se si partnerët e koalicionit do ta ndajnë kulaçin qeveritar. Zëvendëskryeministri Ljupço Nikollovski i cili është edhe...
Lajme09 Shtator 2020
Që nga kundërshtimi për rrëzimin e Qeverisë Kurti, Vjosa Osmani u bë e padëshiruar në partinë e saj LDK-në. Ishte vet lideri i LDK-së, Isa Mustafa, që deklaroi se Osmani më nuk ka vend në...
Lajme09 Shtator 2020
Në konkursin për drejtor të përgjithshëm të Doganës së Kosovës kanë aplikuar 18 kandidatë, ndër ta edhe ish-drejtori i këtij institucioni Bahri Berisha dhe U.d i drejtorit aktual Ibrahim Xhaka, raporton KosovaPress. Kosovapress ka siguruar...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Qeveria shqiptare duhet të rikompozojë grupin negociator për një marrëveshje të re detare me Greqinë. Nga 13 anëtarë të ekipit, janë të paktën 4 që duhet të ndryshohen, pasi janë larguar nga postet e mëparshme....
Lajme29 Gusht 2020
Është përpiluar lista me emrat e mjekëve që do të pëfitojnë pagën shtesë prej 300 euro për muajin korrik dhe gusht. Këtë shumë do ta gëzojnë vetëm ata mjekë që u ekspozuan drejtpërdrejt gjatë punës...
Vip26 Gusht 2020
Dua Lipa dhe Kylo Ren i “Star Wars” janë mes ndikuesve më të mëdhenj në zgjedhjet e prindërve për emrat e foshnjeve të tyre, sipas të dhënave më të fundit. Zyra e statistikave kombëtare në...
Lajme19 Gusht 2020
Bashkimi Demokratik për Integrim në Qeverinë e re do të udhëheqë me 6 ministri. Këtë e bëri të ditur kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti pas mbledhjes së sotme të Këshillit të Përgjithshëm të BDI-së, me...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Sot vendosen emrat e qeverisë së Maqedonisë së Veriut, të cilët priten të miratohen nga organet partiake të LSDM-së dhe Maqedonisë së Veriut. Siç bëhet e ditur nga burime zyrtare të BDI-së, Artan Grubi, numri...
Lajme28 Korrik 2020
Janë intervistuar brenda ndërtesës e Kuvendit të Kosovës, para komisionit parlamentar për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për persona të pagjetur dhe Peticione, kandidatët për avokat të popullit. IndeksOnline ka mësuar emrat e kandidatëve...
Ekonomi24 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës tashmë është duke votuar online për emrat e ri të anëtarëve të Bordit të përkohshëm të Telekomit të Kosovë, të cilët do të zëvendësojnë anëtarët e dorëhequr në fillim të kësaj jave...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.