Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  163 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

  FrontOnline
  21 Korrik 2020

  Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1.636 teste, ndërkohë që janë regjistruar 163 raste të reja me COVID-19 dhe atë në: Shkup 52, Kumanovë 21, Dibër 2, Shtip 33, Tetovë 4, Strugë 7, Veles 2, Manastir 5, Ohër 1, Kavadar 4, Gostivar 17, Strumicë 2, Koçan 2, Probishtip 2, Demir Hisar 3, Makedonski Brmod 1, Sveti Nikollë 3, Kërçovë 1 dhe Resnjë 1.

  “Nuk është regjistruar asnjë viktimë. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar edhe 69 pacientë të shëruar. Nga Shkupi 41, Dibra 1, Shtipi 10, Prilepi 4, Tetova 1, Velesi 3, Kavadari 2, Gostivari 6, Probishtipi 1”, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky përshëndeti të dielën rizgjedhjen e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili pavarësisht lidhjeve të ngushta me liderin...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Nga 75,42 për qind të votave të numëruara, presidenti Erdogan kryeson në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me 53,41 për qind...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Policia e Kosovës hodhi gaz lotsjellës për të shpërndarë qytetarët, pasi KFOR-i i lëshoi ata të tuboheshin para ndërtesës së komunës në...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se mbrëmë vonë kishte një telefonatë nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë...
  Lajme29 Maj 2023
  Në Zveçan bllokohet rruga drejt ndërtesës së komunës. Gazetarja e Radios Evropa e Lirë, raporton se në Zveçan është vendosur një gardh...
  Lajme29 Maj 2023
  Serbët e veriut të Kosovës kanë filluar të mblidhen e të dalin në rrugë qysh para orës 07:00. T7 raporton se tashmë...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.