×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  16 lagje të Prishtinës të prekura me Coronavirus, të gjitha raste të kontaktit

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Nënkryetari i Prishtinës, Muhedin Nushi, tha se personat e infektuar në komunën e Prishtinës, janë  të gjitha raste kontakti ndërsa me Coronavirus janë të prekura 16 lagje të Prishtinës.

  Këto janë lagjet dhe çerdhet e Prishtinës me Coronavirus, nënkryetari propozon strategjinë

  “Të gjitha burimet e infeksionet deri më tash në Prishtinë janë nga rastet e kontaktit d.m.th. personi i parë që ishte infektuar në Komunën e Prishtinës i ‘u kujtohet që prej marsit dhe mandej rrjedhimisht rrjedhin të gjitha kontaktet e tjera, për fat të mirë deri me tani i kemi informacionet e sakta se prej nga rrjedhin, gjithësej janë 16 lagje të prekura d.m.th. po flasim për lagje jo Bashkësi Lokale pasi që ka diferencë, lagjet më të prekura janë:  Kroni i njelmët, Tasligje, Dardani, Ulpian, Bregu i Diellit, Kodra e Trimave etj”, tha ai për Front Online.

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2024
  Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot duke filluar nga ora 18:00 pritet të ketë një mbledhje. Deputeti dhe anëtari...
  Lajme28 Maj 2024
  Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke thënë se po merret shumë me ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan...
  Lajme28 Maj 2024
  Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke thënë se po merret shumë me ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme28 Maj 2024
  Analisti politik, Artan Muhaxhiri, për FrontOnline thotë se puna dhe se si e kanë marrë pushtetin kryetarët në komunat veriore, ka qenë...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Lajme28 Maj 2024
  Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria e Speciales ka marrë para nga Rusia...
  Lajme28 Maj 2024
  Në Gjykatën Speciale në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së, i njohur si rasti “Thaçi dhe të...
  Lajme28 Maj 2024
  Sot në orën 18:00, mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, thuhet në njoftimin dërguar mediave. Në këtë ngjarje pritet të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.