Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  16 lagje të Prishtinës të prekura me Coronavirus, të gjitha raste të kontaktit

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Nënkryetari i Prishtinës, Muhedin Nushi, tha se personat e infektuar në komunën e Prishtinës, janë  të gjitha raste kontakti ndërsa me Coronavirus janë të prekura 16 lagje të Prishtinës.

  Këto janë lagjet dhe çerdhet e Prishtinës me Coronavirus, nënkryetari propozon strategjinë

  “Të gjitha burimet e infeksionet deri më tash në Prishtinë janë nga rastet e kontaktit d.m.th. personi i parë që ishte infektuar në Komunën e Prishtinës i ‘u kujtohet që prej marsit dhe mandej rrjedhimisht rrjedhin të gjitha kontaktet e tjera, për fat të mirë deri me tani i kemi informacionet e sakta se prej nga rrjedhin, gjithësej janë 16 lagje të prekura d.m.th. po flasim për lagje jo Bashkësi Lokale pasi që ka diferencë, lagjet më të prekura janë:  Kroni i njelmët, Tasligje, Dardani, Ulpian, Bregu i Diellit, Kodra e Trimave etj”, tha ai për Front Online.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ultimatumit të Bashkimi Evropian, i cili përmes një deklarate të shefit të politikës së Jashtme Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur dje në takim zëvendëspresidentin e kompanisë së mirënjohur të prodhimit të automjeteve, KIA...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka publikuar të tjera dëshmi që tregojnë për krimin e organizuar në veri...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Lifestyle03 Qershor 2023
  Pas një dite rraskapitëse, ju e quani një bekim të flini menjëherë. Orët e mjaftueshme të gjumit shpesh mbeten një ëndërr e...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Bashkimi Evropian ka kërkuar të shtunën që Kosova t'i pezullojë menjëherë operacionet policore në afërsi të objekteve komunale në veri të Kosovës,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.