×
 • Lajme
 • Lajme

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita

  FrontOnline
  12 Gusht 2022

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, znj. Tammy Ziv dje vizitoj Komunën e Gjakovës ku pati takim me kryetarin e kësaj komune z. Ardian Gjini. Ajo shprehu dëshirën që gjithashtu të vizitoj edhe ambientet e fabrikës të shpuzës dhe dyshekëve Comodita, ku u priten nga menaxhmenti i kompanisë.

  Në këtë vizitë Ambasadorja znj. Tammy Ziv, u ndje e befasuar me atë çfarë pa në këtë fabrikë. Ajo u njoftua nga menaxhmenti rreth sukseseve në eksport dhe gamën e gjërë të produkteve që disponon Comodita. Po ashtu ajo kishte komente pozitive edhe rreth mënyres se si funksionon Comodita, duke filluar nga prodhimi i produkteve inovative, rregulli, pastërtia dhe numrin e madh të grave të punësuara, që e bën Comoditën si kompani lidere e cila kontribuon në fuqizimin e gruas në shoqëri.

  Në takim u diskutua mundësia e rritjes së bashkëpunimit me bizneset nga Izraeli, ku mund të shkëmbehen përvoja nga të cilat mund të përfitojnë palët, duke e ditur që Comodita tashmë veç se është prezent në tregun Izraelit me produktet e saj.

  Të dy palët u pajtuan se bashkëpunimi konkret mund të vendoset përderisa ekziston disponimi i mirë dhe interesi i dyanshëm.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, gjatë të premtes ka takuar kandidatët shqiptarë që do të marrin pjesë në zgjedhjet e...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka arritur të parandalojë një rast të kontrabandës në Bistricë të Leposaviqit. Atje një kamion me targa të Serbisë,...
  Lajme23 Shtator 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me studentët shqiptarë në Universitetin Columbia në Nju Jork. Përmes një postimi në platformën X,...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Një nga zhvillimet e mëdha për t’u mbajtur nën vëzhgim gjatë muajve të ardhshëm do të jetë situata e Kylian Mbappe në...
  Lajme23 Shtator 2023
  Gazeta prestigjioze amerikane “Politico” raporton sot se ish-Kryeprokurori Special i Gjykatës së Hagës, Jack Smith, ka marrë tashmë në ekipin e tij...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në shënimin e 120-vjetorit të lindjes së gardianit të...
  Sport23 Shtator 2023
  Trajneri Driton Kuka ka reaguar në lidhje me paraqitjet e sotme të xhudistëve, Laura Fazliu dhe Akil Gjakova. Në lidhje me paraqitjet...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një incident tragjik ka ndodhur në një palestër në Kinë. Një 27-vjeçar ka humbur jetën në një aksident të tmerrshëm. Jeta e...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Nancy Faeser, Ministrja gjermane e Punëve të Brendshme njoftoi për vendosjen e kontrolleve kufitare në kufirin me Poloninë dhe Republikën Çeke. “Unë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.