×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Zemaj viziton Obiliqin, njihet nga afër me situatën me pandemi në këtë komunë

  FrontOnline
  11 Gusht 2020

  Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, priti sot në takim ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, të cilin e njoftoi lidhur me situatën e krijuar me COVID-19 në këtë komunë dhe punën e shtabit emergjent lokal në menaxhimin e kësaj pandemie, për të cilën u tha se është nën kontroll.

  Gashi dhe Zemaj kanë vizituar objektin ndihmës të QKMF-së, i shndërruar në ambulantë për trajtimin e rasteve me COVID-19, ku nga drejtori Haki Jashari u informuan në lidhje me gjendjen e pacientëve.

  Prezentë ishin edhe përfaqësuesit nga KFOR-i zviceran, të cilët kanë sjellë donacion 9 shtretër ku kryetari Gashi i falënderoi për mbështetjen e vazhdueshme.

  Kryetari Gashi ka falënderuar ministrin Zemaj për vizitën dhe theksoi gatishmërinë për bashkëpunim, pasi lufta me këtë pandemi është e përbashkët.

  Komuna e Obiliqit nga MSH-ja, po ashtu, ka pranuar një aparat oksigjeno-prodhues, për trajtimin e pacientëve me koronavirus.

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Safet Gërxhaliu, ish ktyetari i OEK thotë se diaspora është arteria kryesore e të hyrave të Kosovës. Ai thotë për “Front Online”...
  Lajme25 Maj 2024
  Në tre muajt e fundit të vitit 2023, remitencat apo dërgesat nga bashkëatdhetarët kanë shënuar vlerën prej në 1.3 miliardë euro, një...
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka thënë se Spanja po refuzon ta njohë pavarësinë e Kosovës, duke e përmendur si...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Një rast i pazakontë i lajmërimit të rremë ka ndodhur në Fushë Kosovë. Policia e Kosovës në raportin 24-orësh njofton se një...
  Lajme25 Maj 2024
  Kadri Kastrati, ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka thënë për Front Online se rrugën e Kosovës drejtë NATO-s nuk mund...
  Lajme25 Maj 2024
  Aplikimi i Kosovës për të qenë anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s do të jetë në agjendë në takimin e...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.