Gjuha:
×
Etiketë: pandemi
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Politika suedeze po “zien” nga një video e publikuar ditët e fundit. Në video shihet sesi një politikan me prejardhje nga Ballkani, Darko Mamkoviq, thith kokainë në një klub. Sipas mediave të huaja, 52-vjeçari nuk...
Lajme27 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj deklaroi sot se masat antiCOVID-19 të marra nga Qeveria e Kosovës, pas rekomandimeve të IKSHPK-së, dhe konsultave me ekspertë të fushës dhe Bordit këshillëdhënës po vazhdojnë të japin rezultate. Ai...
Lajme14 Shtator 2020
Më 11 mars 2020, kur OBSH-ja e shpalli pandeminë e COVID-19, Kosova e llogariste se në vitin 2020 rritja ekonomike e vendit do të shkonte në 5 për qind. Shteti sapo ishte bërë me Qeveri...
Lajme08 Shtator 2020
Për të pasqyruar punën e Policisë së Kosovës gjatë pandemisë COVID 19 është hapur sot ekspozita “Uniformat blu” në sheshin “Skënderbeu”, e cila do të qëndrojë deri në fundjavë. Angazhimi i pashoq i policisë u...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Një vit i ri shkollor, krejt i ndryshëm nga të tjerët, nisi mëngjesin e sotëm në shumë shtete evropiane. 12.4 milionë nxënës në Francë iu drejtuan bankave të shkollës pas pushimeve të gjata verore. Presidenti...
Lajme28 Gusht 2020
Aleanca Kosova e Re beson që Kosova duhet të punojë me aleatët e saj në procesin për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë që duhet të çojë në njohje të ndërsjellë. Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli...
Lajme15 Gusht 2020
COVID-19 solli ankth e çrregullime të tjera në shëndetin mendor të një numër i madh i njerëzve. Shumë pacientë të infektuar me koronavirus po përballen me çrregullime të tilla, madje, edhe ata që nuk janë...
Lajme11 Gusht 2020
Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, priti sot në takim ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, të cilin e njoftoi lidhur me situatën e krijuar me COVID-19 në këtë komunë dhe punën e shtabit emergjent lokal në...
Lajme06 Gusht 2020
Përkundër faktit se nga pandemia Covid-19, që nga fillimi i marsit e deri sot, kanë vdekur 300 persona, sipas statistikave zyrtare, në gjashtë mujorin e këtij viti kishte më pak vdekje se sa në gjashtë...
Kronika05 Gusht 2020
Një i dyshuar është arrestuar dje në Mitrovicë për shkak se kishte organizuar aheng familjar në të cilin njësiti policor dhe inspektorët komunal kanë hasur në disa persona. Ndaj të dyshuarit me urdhër të prokurorit...
Lajme04 Gusht 2020
Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se vdekja e Agon Musliut në Qendrën e Studentëve në Prishtinë është njolla më e madhe mbi Kosovën në luftimin ndaj pandemisë. “Vdekja...
Lajme02 Gusht 2020
Ambasadori Kosnett kundër ligjit për UÇK-në, thotë se duhet fokusim në ekonomi e pandemi. Vlerat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës duhet të mbrohen me ligj. Për këta arsye u hartua edhe projektligji dhe i nejti...
Lajme23 Korrik 2020
Vdekja e shtatzënave të prekura me COVID-19, të porsalindurit me koronavirus në Kosovë, si dhe në shtetet e tjera të botës kanë shkaktuar panik te çiftet bashkëshortore, të cilët po presin lindjen e një fëmije....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.