×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Vuçiq thotë se mandati i dytë i Trump do t’i përshtatej Serbisë

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se “do të ishte me rëndësi të madhe për Serbinë” nëse Donald Trump do të fitonte një mandat tjetër si president i SHBA-së në zgjedhjet e nëntorit të këtij viti.

  “Unë do ta them këtë për herë të parë. Nëse ndodh që Donald Trump të marrë një mandat të dytë, unë nuk besoj në ndryshime të mëdha në politikën amerikane, por besoj në ndryshime të vogla në politikën amerikane, të cilat do të kishin një rëndësi të madhe për Serbinë,” tha Vuçiq për mediat serbe.

  Vuçiq, politikani më i fuqishëm i Serbisë, që dikur kishte shërbyer si kamerier i kriminelëve Vojsllav Sheshel e Sllobodan Millosheviq, nuk ka dhënë më shumë detaje, duke thënë se ‘ta përkeqësonte pozitën e Serbisë’.

  “Nuk mund të flas për detajet, sepse do ta bëja pozitën e Serbisë më të keqe, dhe gjithashtu sepse do t’i vendosja ‘partnerët’ tanë amerikanë në një pozitë të pa lakmueshme. Por besoj se do të ishte një pozicion pak më i lehtë për ne,” tha Vuçiq.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Më shumë se 13,800 fëmijë janë vrarë në Gaza që nga fillimi i luftës, sipas Drejtoreshës Ekzekutive të Fondit të OKB-së për...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Dy gjermano-rusë janë arrestuar në Gjermani nën dyshimet për spiunazh. Njëri prej tyre akuzohet se është pajtuar të kryejë sulme ndaj caqeve...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ligjvënësit amerikanë pritet të votojnë të një pako ndihmash për Izraelin, Ukrainën dhe Indo Paqësorin dhe një projektligj tjetër për prioritetet tjera...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Jonathan Hargreaves, e ka mirëpritur mbështetjen që i dha Asambleja Parlamentare Kosovës për anëtarësim në...
  Lajme18 Prill 2024
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog sërish ka kritikuar ekzekutivin për Ligjin për Paga dhe për Zyrtarët Publikë, ku...
  Lajme18 Prill 2024
  Kanë diplomuar kadetët e rinjt të Policisë së Kosovës. Vendit i janë shtuar edhe 445 policë të rinj, nga të cilët 345...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Më shumë se 13,800 fëmijë janë vrarë në Gaza që nga fillimi i luftës, sipas Drejtoreshës Ekzekutive të Fondit të OKB-së për...
  Lajme18 Prill 2024
  Drejtori i Policisë së Kosovës Gazmend Hoxha në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 59-të të policisë ka u ka uruar mirëseardhje...
  Front TV18 Prill 2024
  Në mungesë kuorumi ka dështuar të bëhet konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar për subvencionimin e teksteve shkollore dhe mjeteve shkollore për vitin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.