×
 • Lajme
 • Lajme

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

  FrontOnline
  19 Korrik 2021

  Jemi mësuar me konceptet e auditimit financiar dhe pritjet nga raportimi për këtë proces janë të natyrës financiare. Për menaxhmentin e organizatës, e cila shërbimin kryesor apo afarizmin biznesor e zhvillon mbi infrastrukturën e teknologjisë informative, atëherë auditimi i IT është ajo çka i duhet.  Auditimi i IT zhvillon analiza dhe kryen vlerësimin e infrastrukturës harduerike dhe softuerike të organizatave private apo publike. Ky lloj auditi identifikon parakushtet për sigurinë e proceseve dhe sistemeve, rritjen e efiçencës, efektivitetit, performancës dhe disponueshmërisë së sistemit. Edhe më e rëndësishmja,  menaxhmentit i jep garanca për cilësinë dhe shpejtësinë e shërbimit.

  Auditimi i IT-së përfshinë: rrjetat kompjuterike, infrastrukturën e harduerit, softuerët në shfrytëzim, sistemet e komunikimit, sigurinë e sistemeve dhe inxhinieringun social.

  Gjatë procesit të auditimit, ekspertët e PBC-së zhvillojnë procedura, implementojnë, testojnë dhe vlerësojnë standardet e industrisë, në të cilat biznesi juaj operon.

  Për të mësuar më shumë rreth opsionit të auditimit në IT apo për t’u konsultuar, kontaktoni personelin e PBC-së, përmes pbc[at]pbc-ks.com apo 038600200.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.