×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Spitali i Gjakovës: 25 pacientë me COVID 19 po trajtohen me oksigjenoterapi

  FrontOnline
  02 Shtator 2020

  Në Spitalin e Gjakovës janë hospitalizuar 42 pacientë të cilët janë duke u trajtuar për COVID-19.

  Nga spitali kanë njoftuar se 28 pacientë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, ndërsa 8 kanë rezultuar negativ me këtë virus.

  Tutje në raportin 24 orësh të Spitalit të Gjakovës është bërë e ditur edhe se 25 pacientë po trajtohen me oksigjenoterapi, ndërsa 6 pacientë janë në pritje të testimit.

  Po ashtu, nga spitali iu kanë bërë thirrje qytetarëve që të mos e ulin vëmendjen për zbatimin e rregullave dhe masave për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm që prek këdo.

  Zgjerimi i Comoditës në SHBA: “Nap Queen Sleep”, krenaria e shqiptarëve
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  KD Events & Communications ka reaguar pasi u përfol se hyrja në Prishtina Football Fest është me pagesë. Kjo kompani ka thënë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja nga radhët e LDK-së, Vlora Dumoshi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtuetuese lidhur me rastin e shkarkimit të Kimete Gashi,...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia e rajonit të Prishtinës me rekomandimin e prokurorit të shtetit ka iniciuar një hetim në drejtim të veprës penale “Ndërhyrje në...
  Të tjera
  Lajme25 Qershor 2024
  Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini ka vlerësuar se sanksionet e BE-së kundër Kosovës dhe të Kosovës kundër Serbisë kanë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Në kuadër të vizitës së saj në Luksemburg, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, me ftesë të Dukës së...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia ka arrestuar pesë të dyshuar lidhur me grabitjen e ndodhur më 1 qershor, në fshatin Stanoc të Vushtrrisë. Atyre iu vendosen...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia e Kosovës për rajonin e Prishtinës, respektivisht, njësiti i hetimeve të stacionit policor Qendra me rekomandimin e prokurorit të shtetit ka...
  Lajme25 Qershor 2024
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, ka shprehur ankesa se nuk pati asnjë iniciativë, nga palët kosovare dhe ajo serbe, për...
  Lajme25 Qershor 2024
  Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka lëshuar një njoftim në lidhje me thirrjet dhe publikimet nga faqe të ndryshme në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.