×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Edhe një i vdekur nga Covid-19 në Malishevë, shkon në 17 numri i përgjithshëm

  FrontOnline
  22 Gusht 2020

  Sot një person është shëruar nga covid-19, një person ka ndërruar jetë, ndërsa as sot nuk ka të regjistruara raste të reja, në territorin e Komunës së Malishevës.

  Këto të dhëna janë konfirmuar në komunikimin zyrtar të IKSHPK-së me Komunën e Malishevës, dhe në komunikim e komunës me personat apo familjarët e tyre. Numri i rasteve aktive në Komunën e Malishevës, është 25 raste.

  Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga data 14 mars 2020, kur është regjistruar rasti i parë, e deri më sot, janë regjistruar 184 raste të prekur me covid-19, prej tyre 143 janë shëruar, 16 persona kanë ndërruar jetë, kurse raste aktive janë 25.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Sot parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu, të cilat në...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për të premten parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu, të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka treguar arsyen se pse nuk mori pjesë në samitin për Ukrainën që u mbajt në Tiranë....
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Në emisionin “Pressing” të T7 janë të ftuar dy deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu dhe Ariana Musliu-Shoshi, përballë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbrëmjen e së enjtes, në Vushtrri një shtëpi është kapluar nga zjarri derisa janë raportuar vetëm dëme  materiale. Zëdhënësi i Policisë së...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se në shëndetësi nuk ka zhvillim nga Qeveria Kurti, por sipas tij ka vetëm degradim. Sipas...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.