Lajme

Zyberaj thotë se Pacolli nuk do ta çojë delegacionin në Washington, udhëton atje për çështje private

Zyberaj thotë se Pacolli nuk do ta çojë delegacionin në Washington, udhëton atje për çështje private
10:54 | 23 Qershor 2020

Zyberaj thotë se Pacolli nuk do ta çojë delegacionin në Washington, udhëton atje për çështje private

Këshilltari i kreut të AKR’së, Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj e ka demantuar lajmin se presidenti i vendit, Hashim Thaçi e kryeministri Avdullah Hoti do të shkojnë në Washington për takimin e 27 qershorit me aeroplanin privat të Pacollit.

Zyberaj ka thënë se kësaj radhe Pacolli nuk ka pasur kërkesë nga liderët e vendit që të udhëtojnë në Washington me aeroplanin e kreut të AKR’së.

Zyberaj thotë se Pacolli është rrugës në SHBA, mirëpo, atje po udhëton me një delegacion tjetër, e për çështje private.

“Z.Pacolli gjithmonë i ka vendosur asetet e veta në shërbim të shtetit, megjithatë, kësaj radhe as nuk ka pasur kërkesë̈ dhe as nuk pas plan por, që ka qenë një keqkuptim ( informacioni është mar nga radari dhe autorit ne shkrimit e tije e ka bere pa vetëdije lidhëshmërinë me delegacionin) ngase aeroplani i zotit Pacolli është rrugës për ne ShBA por krejtësisht me një delegacion tjetër e për çështje tjera private”, ka thënë Zyberaj për Express.

Lajmin se delegacioni kosovar do të udhëtoj në Amerikë me aeroplan të Pacollit, e ka dhënë pak më herët këshilltari tjetër i kreut të AKR’së, Naim Murseli.

“Kur shtetit i mungojnë avionët e saj, ne kemi një njeri të fortë që zgjidh atë shqetësim. Behgjet Pacolli, gjithmonë në shërbim të atdheut. Destinacioni i radhës: Washington DC”, ka shkruar ai në Facebook.

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera