×
 • Lajme
 • Lajme

  Zyberaj thotë se Pacolli nuk do ta çojë delegacionin në Washington, udhëton atje për çështje private

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Zyberaj thotë se Pacolli nuk do ta çojë delegacionin në Washington, udhëton atje për çështje private

  Këshilltari i kreut të AKR’së, Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj e ka demantuar lajmin se presidenti i vendit, Hashim Thaçi e kryeministri Avdullah Hoti do të shkojnë në Washington për takimin e 27 qershorit me aeroplanin privat të Pacollit.

  Zyberaj ka thënë se kësaj radhe Pacolli nuk ka pasur kërkesë nga liderët e vendit që të udhëtojnë në Washington me aeroplanin e kreut të AKR’së.

  Zyberaj thotë se Pacolli është rrugës në SHBA, mirëpo, atje po udhëton me një delegacion tjetër, e për çështje private.

  “Z.Pacolli gjithmonë i ka vendosur asetet e veta në shërbim të shtetit, megjithatë, kësaj radhe as nuk ka pasur kërkesë̈ dhe as nuk pas plan por, që ka qenë një keqkuptim ( informacioni është mar nga radari dhe autorit ne shkrimit e tije e ka bere pa vetëdije lidhëshmërinë me delegacionin) ngase aeroplani i zotit Pacolli është rrugës për ne ShBA por krejtësisht me një delegacion tjetër e për çështje tjera private”, ka thënë Zyberaj për Express.

  Lajmin se delegacioni kosovar do të udhëtoj në Amerikë me aeroplan të Pacollit, e ka dhënë pak më herët këshilltari tjetër i kreut të AKR’së, Naim Murseli.

  “Kur shtetit i mungojnë avionët e saj, ne kemi një njeri të fortë që zgjidh atë shqetësim. Behgjet Pacolli, gjithmonë në shërbim të atdheut. Destinacioni i radhës: Washington DC”, ka shkruar ai në Facebook.

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.