×
 • Lajme
 • Lajme

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet

  FrontOnline
  22 Maj 2023

  23.05.2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Prishtinë

  1. 

  NgaNS 110/10[kV]Prishtina 2 do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS  Adrian Krasniqi 1 (kodi: 11000072218 nga ora 09:00 deri në orën 14:00

  Vendet: 104. rr. Abdyl Frashëri, një pjesë e konsumatorëve në rrugën Hamëz Jashari dhe Adrian Krasniqi. Stacioni veri, shkolla Naim Frashëri etj.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, punime në rrjetin 0.4kV.

  24.05.2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Ferizaj

  1.

  TS 35/10[kV] Ferizaj 3 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Gaçka  (kodi: 40042002) prej orës 09:30 deri në ora 14:30

  Vendet: fshatrat: Bajnicë, Burnik, Gaçkë, Gaçkë e Epërme, Gërlicë, Gërlicë e Epërme, Gjelbin, Greme (një pjesë), Izhancë, Koshtane, Semajë dhe Varosh (një pjesë).

  Arsyeja: Zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve, riparim i shtyllës ku mund të riparohet, dhe ndërrim i konzollave ku ka nevoje etj.

  2.

  TS 35/10[kV] Magure do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Fshatrat  (kodi: 41048002) prej orës 09:30 deri në ora 14:30

  Vendet: fshatrat: Blinaj (një pjesë), Dorajë e Madhe, Dobrajë e Vogël, Krojbardh (Dorajë e Madhe), Leshan (Gllanicë) (një pjesë), Magurë, Medvec, Poturoc, Qylagë, Rrezja, Torinë dhe Vërshec.

  Arsyeja: Zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve, riparim i shtyllës ku mund të riparohet, dhe ndërrimi i konzollave ku ka nevoje etj.

  3.

  TS 35/10[kV] Shtërpca do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Breza (kodi: 40044003) nga ora 09:00 deri 16:00

  Vendet: Hotel Breza dhe Junior, Vikendicat, Jazhinca, Sevce, Verbishtica dhe bizniset private.

  Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi i shtyllave te thyera me të rejat ndërrimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve.

  Gjilan

  1.

  NgaTS 35/10[kV] Lladovë do të ndërprehet:

  LP 10kV Pasjan (kodi: 61066013 prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Fshatrat: Burincë (një pjesë), Lipovicë (një pjesë), Llashticë, Muçibabë dhe Pasjan.

  Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, vendosja e ndarësit 10 kV në degëzimin për Muqibabë.

  Mitrovicë

  1.

  Nga TS 35/10[kV] Shupkovci I do të ndërprehet:

  LP 10kV J07 Kçiqi (kodi: 70000102) nga ora 09:30 deri 14:00

  Vendet: Shupkovci, Kçiqi i Vogël dhe Kçiqi i Madh.

  Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi shtyllave 10kV, kontrollimi TS për vaj, riparimi kabllove 10/04. kV TS – Vatiqet.

  Peja

  1. 

  NgaNS 10[kV] Klina do të ndërprehet:

  LP 10 kV Jagoda (kodi: 52000105  prej orës 11:30  deri në orën 15:00

  Vendet: fshatrat: Stupë, Budisalc, Nagllavkë,  Krusheve Madhe, Jagodë, Paskalicë dhe Krushevë e Vogël.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, ndërrim i shtyllës 10 kV.

  24.05.2023

  Punime në projekte investive

  Gjakovë

  1.

  Nga NS 35/10 [kV] Malisheva do të ndërprehet:

  Nga Dalja 10[kV] Malisheva

  Pa tension mbesin këta NS 10/0.4 [kV]:

  NS 10/0.4 [kV] Te tregu ( kodi: 82082004001) nga ora 09:00 deri në ora 12:00

  NS 10/0.4 [kV] Dardania (përballë KEK-ut) ( kodi: 82082004027) nga ora 13:00 deri në ora 17:00

  Vendet: Pavarësia, Rilindja Kombëtare.

  Arsyeja:  Projekte investive, lidhja e kabllove të reja në ormanin e tensionit të ulët.

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 110/10(20)[kV] Prishtina 7 do të ndërprehet:

  LP 10kV  J11 Rezonanca  (kodi: 19000029) nga ora 09:00 deri 15:00

  Vendet: TS te Ariu, Rezonanca Veternik, Beko, Sh.p.k. Kervancan, Al Petroll Sh.p.k. Arbër Kryeziu.

  Arsyeja: Projekte investive, ndërrimi i transformatorit dhe kthinës RMU – LOT 35(2021) Feeder 5.

  24.05.2023

  Punime nga palët e treta

  Ferizaj

  1.

  Nga  TS 110/35/[10]kV Lipjan do të ndërprehet:

  TR 3 110/10kV (J15) – ana 10kV dhe pa tension mbesin të gjitha daljet 10kV  prej orës 09:00  deri në ora 11:00

  Vendet: rrugët: 1 Maji, Adem Jashari, Avdi Kelmendi, Boro Vukmiroviq (një pjesë),  Gjergj Fishta, Hamëz Jashari (një pjesë), Haxhi Kleçka, Komandant Kumanova, Lidhja e Prizrenit, Lipjan, Magjistralja Lipjan-Shtime (një pjesë), Shën Flori dhe Skënderbeu; fshatrat:Banullë, Gadime e Ulët (një pjesë), Gllogc, Gumnasellë, Lagja e Burimit (një pjesë), Lipjan (një pjesë), Llugaxhi, Pojatë, Rubofc (një pjesë) dhe udhëkryqi Janjevë-Lipjan (një pjesë), si dhe rrugët: Bajram Gashi (një pjesë), Ganimete Tërbeshi, Qamil Olluri (një pjesë), Sadik Shala dhe Shën Flori, Babush (një pjesë), Babush i Muhaxherëve, Bjeshkas (një pjesë), Gadime e Ulët, Gadime e Epërme, Vrellë (një pjesë) dhe Vrellë e Goleshit (një pjesë), Fushas (Llugë), Hashanët (një pjesë), Jeta e Re (Topliqan) (një pjesë), Lagja e Re, Lepi/Lepina, Lipjan, Fushas (Llugë), N.Naselje (Lipjan) (një pjesë), Radevë, Skulla/Skulanevo dhe Suhadoll, Një pjesë e fshatit Konjuh dhe disa konsumatorë komercial të fshatit Livagjë, Magjistralja Ferizaj-Prishtinë dhe Magjistralja Lipjan-Prishtinë konsumatorët komercialë, TS-Sadik Qoqaj, Internacional Hospital Kosova SH.P.K.  Shpend Ramadani, Buçaj SH.P.K.  Fatmir Krasniqi, N.T.”Liridoni”, SA-Sallahu SHPK.  Ahmet Sallahu, Kosova Motors Group, N.P.T.Besa Commerce Abdulla Veliu, United Hospital L.L.C. Alfred Ibrahimi, Merchandising, Group L.L.C.Drilon Heta, PRO&CO Group SH.P.K., Objekti  Nexhat Dumnica, D.P.T. ” Labi As “, Potera, Baki automobil, TS-Skender Gashi “V. Gashi Produkti Slopanel”,TS-Elektro Stublla, N.T.N.SH.Hidroizolimi “SHALA”, Sami Krasniqi, TS-Auto Llapi SH.P.K, Delfin Auto SH.P.K., Bonita, Coca Cola, Graniti SHPK dhe Dajti.

  Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

  2.

  Nga TS 35/10[kV] Ferizaj III do të ndërprehet:

  LP 10kV Jezerci  (kodi: 40042003) prej orës  09:00 deri 12:00

  Vendet: rrugët: Elbasanit, Gjergj Fishta, Muharrem Shemsedini (një pjesë), Murat Murati (një pjesë), Naim Beka, Prekazit, Sefedin Firza (një pjesë), Xhevat Sojeva (një pjesë), Zef Jubani (një pjesë); fshatrat: Balaj, Jezerc, Manastirc, Neredime dhe Neredime e Naltë dhe e Ulët.

  Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 0.4kV dhe 10kV, sipas zgjidhjes teknike.

  Punimet në rrjet, linku: https://www.keds-energy.com/shq/punimet-ne-rrjet/njoftohu-per-punime-ne-rrjet/

  Harta e punimeve në rrjet, linku: https://outage.keds-energy.com/Main.aspx?lan=al&trh=

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Lajme01 Tetor 2023
  Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, është shprehur se situata është qetësuar pas thirrjes së SHBA-së ndaj Serbisë...
  Lajme01 Tetor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për La Repubblika, ka folur për sulmin terrorist në veri, ku u vra rreshteri...
  Lajme01 Tetor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit në Turqi, duke shprehur solidaritet të plotë me homologun e saj turk. Osmani...
  Të tjera
  Lajme01 Tetor 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar protestën e studentëve të 1997-ës. Ai tha se kjo protestë lëkundi themelet...
  Lajme01 Tetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti, në 26- vjetorin e protestave studentore dhe në nderim të jetës dhe veprës së profesorit Ejup Statovci, ka bërë...
  Lajme01 Tetor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha do të mbajnë një konferencë...
  Vip01 Tetor 2023
  Mikela Pupa disa muaj më parë ka treguar se ka nisur një lidhje. Ajo ka zbuluar për herë të parë imazhin e...
  Sport01 Tetor 2023
  Ballkani do të zhvillojë këtë muaj ndeshjen e dytë në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës, ndaj Dinamo Zagrebit. Kjo ndeshje...
  Lajme01 Tetor 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Uashington, Andreas Michaelis, në platformën “X”, ka shkruar se Kosova dhe Serbia janë një fuçi tjetër baruti në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.