[wp-story]

Lajme

Zëvendës-ndihmës sekretari i ShBA-ve përgëzon Drejtorin e SHKK-së, Nehat Thaçi: Unë i duartrokas progresit tuaj

Zëvendës-ndihmës sekretari i ShBA-ve përgëzon Drejtorin e SHKK-së, Nehat Thaçi: Unë i duartrokas progresit tuaj
20:10 | 31 Korrik 2020

Zëvendës-ndihmës sekretari i ShBA-ve, Jorgan Andrews i ka dërguar një letër Drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaçi.

Përmes kësaj letre, Jorgan Andrews ka përgëzuar Thaçin për reformat dhe progresin e arritur në SHKK.

Në letrën e tij, ai ka thënë se duartroket progresin që ka arritur Thaçi me stafin e tij.

“Unë i duartrokas progresit tuaj dhe ju bëj thirrje juve dhe stafit tuaj që të vazhdoni të zbatoni nevojat dhe reformat e guximshme.

Mezi pres të hulumtoj mundësi të tjera ku INL mund të ndihmojë në përpjekjet tuaja ndërsa ne vazhdojmë të punojmë së bashku për të çuar përpara interesat tona të ndërsjella strategjike në Kosovë.” shkruan në letren e Andrews.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera