×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj largohet nga Infektiva, nuk deklarohet për ngjarjet e fundit

  FrontOnline
  05 Korrik 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është larguar nga Klinika Infektive e QKUK-së. Ai nuk është deklaruar për ngjarjet e fundit që kanë ndodhur atje.

  “Më vonë”, ka thënë Zemaj derisa është pyetur nga gazetarët se si i komenton ngjarjet e fundit në QKUK, ku si pasojë e COVID-19 kanë vdekur 12 persona.

  Zemaj ka shkuar në Infektivë bashkë me drejtorin e IKSHPK;së, Naser Ramadanin.

  Në QKUK brenda 24 orëve të fundit kanë vdekur 12 pacientë të infektuar me virusin COVID-19,raporton Express

  Ndërkohë, forca të shtuara të policisë janë parë që nga mëngjesi i sotëm në hapësirat e QKUK’së.

  Atje kanë shkuar edhe prokurori e hetuesia.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shtator 2023
  Në seancën e rigjykimit të enjten në Gjykatën Themelore në Pejë, Shaban Gogaj tha se për veprën e parë “Vrasje e rëndë”...
  Lajme28 Shtator 2023
  Anëtarja e Kryeisëë së Lëvizjes Vetëvendosje, Dejona Mihali, ka reaguar pasi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se KFOR’i duhet të marrë...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat ka folur në lidhje me situatën në veri të Kosovës. Kreu i qeverisë shqiptare...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Edi Rama ka dalë ditën e sotme në një konferencë për mediat ku është shprehur se Bashkimi Evropian duhet të dalë...
  Lajme28 Shtator 2023
  Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se në Kuvendin e Kosovës duhet të miratohet një Rezolutë që dënon terrorizmin...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti është deklaruar rreth ngjarjes së të dielës ku mbeti i vrarë një rreshter policor, pas sulmit ngas grupi terrorist...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut po teston dronët nënujorë dhe inteligjencën artificiale për përdorim të mundshëm gjatë operacioneve detare, sipas...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka dënuar sulmet e së dielës ndaj Policisë së Kosovës, nga një grup terrorist...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti së bashku me ministren Donika Gërvalla-Schëarz dje kanë pritur ambasadorët dhe diplomatët e akredituar në Republikën e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.