×
Etiketë: deklarohet
Lajme01 Tetor 2020
Në orët e para të mëngjesit të së enjtes, policia ka zhvilluar një aksion në vende të ndryshme të Kosovës lidhur me përfshirjen në veprimtari kriminale, raporton Front Online. Ky aksion është vazhdimësi e operacionit...
Lajme29 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës nuk beson se mungesa e deputetit Etem Arifi në kuvend do të paraqesë vështirësi në punën e ekzekutivit.Xhavit Beqiri, këshilltari për media i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, thotë se pavarësisht faktit...
Lajme29 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje, pas votimit të Qeverisë “ Hoti”, ka dërguar në Gjykatën Kushtetues të Kosovës, kërkesën për antikushtetuetshmërinë e pjesëmarrjes dhe të votimit të deputetit Etem Arifi. Këtë kërkesë, Lëvizja Vetëvendosje e ka bërë pasi...
Front TV28 Shtator 2020
I akuzuari i Speciales, Salih Mustafa në seancën para Gjyqtarit të Procedurës paraprake në Hagë nuk ka pranuar që të deklarohet për fajësinë. Në këtë seancë, Mustafës iu është deklaruar se për fajësinë mund të...
Lajme23 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje, pas votimit të Qeverisë “ Hoti”, ka dërguar në Gjykatën Kushtetues të Kosovës, kërkesën për antikushtetuetshmërinë e pjesëmarrjes dhe të votimit të deputetit Etem Arifi. Këtë kërkesë, Lëvizja Vetëvendosje e ka bërë pasi...
Lajme22 Shtator 2020
Odat ekonomike të Kosovës dhe Serbisë janë pajtuar që të krijojnë një grup punues, që do të ndihmojë qeveritë e të dyja shteteve për të zbatuar projektet e marrëveshjes së Uashingtonit nga 4 shtatori, si...
Lajme17 Shtator 2020
Fermerët e vendit kanë derdhur tash e disa ditë në lumenjë qumështin që kanë grumbulluar, si shenjë pakënaqësie që nuk po merret vendim për ndalimin e importit të produkteve me vaj palme, raporton Front Online....
Lajme14 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se duhet të trajtohen më seriozitetin më të lartë të gjitha rastet shqetësuese, si ai që ndodhi fundjavën që lamë pas në Klinikën e Pulmologjisë, ku një trup...
Kronika08 Shtator 2020
Në shqyrtimin fillestar të mbajtur të martën, në Gjykatën Themelore në Prizren, i akuzuari Sylejman Ahmeti nuk e ka pranuar fajësinë për vrasje të rëndë. Ai akuzohet se në janar të këtij viti, pas një...
Lajme08 Shtator 2020
OVL e UÇK-së po pretendon se rreth 4 mijë dokumente të klasifikuara të Gjykatës Speciale i kanë ardhur nga një person i panjohur ditën e djeshme në seli, raporton Front Online. Lidhur me këtë çështje,...
Lajme04 Shtator 2020
I akuzuar nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), se gjatë vitit 2013 kishte shkuar në Siri për ushtrime ushtarake me qëllim që t’i bashkëngjitet grupeve terroriste, Nuredin Sylejmani, u deklarua i pafajshëm në...
Lajme04 Shtator 2020
Bashkimi Evropian është njoftuar nga administrata e Shteteve të Bashkuara rreth agjendës së takimit mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, dhe kjo është e zakonshme në bashkëpunimin e partnerëve. Kështu ka thënë më...
Lajme26 Gusht 2020
Kryeministri i vendit Avdullah Hoti, është deklaruar lidhur me fillimin e vitit të ri shkollorë për vitin 2020/2021. Ai tha se me masterplanin që është miratuar sot në mbledhjen e Qeverisë, janë të përcaktuara qartë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.