×
 • Lajme
 • Lajme

  Ymeri reagon pasi VV kërkoi ndihmën e PDK-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Ish-Kryetari i VV’së, Visar Ymeri ka reaguar pas sancën së sotme të Kuvendit, ku Vetëvendosja kërkoi nënshkrimet nga PDK’ja për të paraqitur mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë.

  Ymeri ka ironizuar duke thënë se VV’ja po ua kërkon nënshkrimet për mocion mosbesimi PDK’së por që kjo nuk është kërkesë për bashkëpunim.

  “Lëvizja VETËVENDOSJE! po kërkon nga PDK që bashkë ta paraqesin mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Hoti. Por kjo nuk qenka kërkesë për bashkëpunim! Atëherë çka është? Pas diskutimit për kuptimin e fjalës Koti, mbase Kuvendi do të duhej ta trajtonte edhe fjalën Bashkëpunim”, ka shkruar Ymeri në Twitter.

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadorja gjermane në Serbi, Anke Konrad, në një intervistë për mediat serbe deklaroi se është shumë e rëndësishme që të gjitha marrëveshjet...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot mban mbledhje të jashtëzakonshme për shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. Karrigen e kësaj pozite, Front...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar aktualisht në Doha të Katarit. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Mikela Pupa e ftuar në rubrikën e E Diell, “Mos i bjer me top” ka folur për të dashurin e saj aktual....
  Lajme27 Shkurt 2024
  Oficerët doganorë kanë parandaluar tentim-kontrabandimin e pajisjeve elektronike në Vermicë. Sipas një komunikate për media, pas ndalimit të një autobusi, personi përgjegjës...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim Drejtorin Ekzekutiv të Institutit të Krimeve të Kryera gjatë Luftës në...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka bërë thirrje që nesër (e mërkure) të protestohet kundër vendimit të Apelit për kthimin në...
  Lifestyle27 Shkurt 2024
  Ngrënia e disa ushqimeve mund të ndikojë në shëndetin e zemrës. Deri më tani, disa studime kanë treguar se një dietë e...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, janë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.