Lajme

Ymeri reagon pasi VV kërkoi ndihmën e PDK-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Ymeri reagon pasi VV kërkoi ndihmën e PDK-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti
15:25 | 23 Qershor 2020

Ish-Kryetari i VV’së, Visar Ymeri ka reaguar pas sancën së sotme të Kuvendit, ku Vetëvendosja kërkoi nënshkrimet nga PDK’ja për të paraqitur mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë.

Ymeri ka ironizuar duke thënë se VV’ja po ua kërkon nënshkrimet për mocion mosbesimi PDK’së por që kjo nuk është kërkesë për bashkëpunim.

“Lëvizja VETËVENDOSJE! po kërkon nga PDK që bashkë ta paraqesin mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Hoti. Por kjo nuk qenka kërkesë për bashkëpunim! Atëherë çka është? Pas diskutimit për kuptimin e fjalës Koti, mbase Kuvendi do të duhej ta trajtonte edhe fjalën Bashkëpunim”, ka shkruar Ymeri në Twitter.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera