Lajme

Vushtrriasi i infektuar me Covid19 thyen rregullat, nuk qëndron në shtëpi

Vushtrriasi i infektuar me Covid19 thyen rregullat, nuk qëndron në shtëpi
09:19 | 24 Qershor 2020

Komuna e Vushtrrisë edhe më tej vazhdon të ketë të infektuar me Covid-19, të cilëve edhe u është rekomanduar të qëndrojnë në vetizolim.

Por, njejtë nuk ka vepruar një i infektuar, derisa ka dalë jashtë shtëpisë, njofton Policia e Kosovës.

“Njësiti policor ka shkuar në lokacionin e personit mashkull kosovar i cili është pozitiv me Covid -19 ku  i njëjti nuk është hasur në shtëpi sipas rekomandimeve por ka dalë në qytet. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe ndaj te dyshuarit iniciohet rasti si më lart”, thuhet në raportin e PK-së.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera