×
 • Lajme
 • Lajme

  Vushtrriasi i infektuar me Covid19 thyen rregullat, nuk qëndron në shtëpi

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Komuna e Vushtrrisë edhe më tej vazhdon të ketë të infektuar me Covid-19, të cilëve edhe u është rekomanduar të qëndrojnë në vetizolim.

  Por, njejtë nuk ka vepruar një i infektuar, derisa ka dalë jashtë shtëpisë, njofton Policia e Kosovës.

  “Njësiti policor ka shkuar në lokacionin e personit mashkull kosovar i cili është pozitiv me Covid -19 ku  i njëjti nuk është hasur në shtëpi sipas rekomandimeve por ka dalë në qytet. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe ndaj te dyshuarit iniciohet rasti si më lart”, thuhet në raportin e PK-së.

  Zgjerimi i Comoditës në SHBA: “Nap Queen Sleep”, krenaria e shqiptarëve
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviq është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christophet Hill....
  Lajme18 Prill 2024
  Prokuroria Themelore e Prishtinës ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit për njërin nga administratorët e grupit “Albkings”, i cili...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku tha sot se LDK ka formuar 21 departamente, ndërkaq në takimin me anëtarët e...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë tha se Serbia u hakmor kundër qytetarëve të Kosovës, duke i keqtrajtuar nëpër...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti e nisi mbledhjen e sotme të Qeverisë duke thënë se Kosova arriti një sukses të jashtëzakonshëm pardje, kur mori...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Jonathan Hargreaves, e ka mirëpritur mbështetjen që i dha Asambleja Parlamentare Kosovës për anëtarësim në...
  Lajme18 Prill 2024
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog sërish ka kritikuar ekzekutivin për Ligjin për Paga dhe për Zyrtarët Publikë, ku...
  Lajme18 Prill 2024
  Kanë diplomuar kadetët e rinjt të Policisë së Kosovës. Vendit i janë shtuar edhe 445 policë të rinj, nga të cilët 345...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Më shumë se 13,800 fëmijë janë vrarë në Gaza që nga fillimi i luftës, sipas Drejtoreshës Ekzekutive të Fondit të OKB-së për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.