×
Etiketë: rregullat
Lajme30 Shtator 2020
Shkelje të shumta procedurale dhe ligjore e kanë shoqëruar përzgjedhjen e kryeshefit ekzekutiv të Sekretarit të Komisionit Qendror Zgjedhor (SKQZ), i cili është finalizuar tek javën e kaluar. Pas përfundimit të intervistimit, në krye të...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Belgjika ka ndryshuar masat e Covid19, pas ndryshimit të shifrave karshi situatës epidemiologjike. Personat që kanë vetëm shtetësi belge (jo dhe të Kosovës) tani mund të udhëtojnë në Kosovë nga aeroportet e Belgjikës pa pasur...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Organizata Botërore e Tregtisë vlerësoi të martën se Shtetet e Bashkuara i kanë shkelur rregullat globale të tregtisë përmes vendosjes së taksave miliardëshe ndaj Kinës. Ndaj këtij vlerësimi reagoi Uashingtoni, duke thënë se taksat e...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Nxënësit do të ulen në bankat e shkollës ditën e sotme, por në një situatë krejtësisht anormale për shkak të pandemisë COVID-19. Përveç emocioneve të ditës së parë të shkollës, që mezi është pritur pas...
Lajme10 Shtator 2020
Emisioni Rubikon me Adriatik Kelmendin sonte riktheu vëmendjen tek Grupi i Kumanovës, të cilët nën akuzat për terrorizëm, në vitin 2017 u dënuan me 746 vite burg nga Gjykata Themelore e Shkupit. Në kuadër të...
Lajme05 Shtator 2020
Në lokalin "Coco cafe" në Vushtri  po shkelen rregullat e pandemisë, raporton Front Online. Në një foto të siguruar nga mediumi ynë, shihet që brenda lokalit ka një numër të madh të qytetarëve dhe është...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Spanja ka bërë të ditur planin për rihapjen e shkollave disa ditë para se të fillojë viti akademik, në të cilin përfshihet obligimi i nxënësve të moshave gjashtë e më lartë të mbajnë maska në klasa, ka njoftuar qeveria të...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Pesë pronarë të lokaleve në Durrës dhe në Krujë janë gjobitur me nga një milion lekë dhe me mbyllje aktiviteti për një periudhë 6-mujore dy prej tyre, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në mënyrë...
Lajme23 Gusht 2020
Më 1 shtator nxënësit pritet t’i kthehen procesit mësimor në banka, për të vijuar mësimin. E, në këtë kohë pandemie, janë menduar edhe disa masa në formë rregullash, se si do të zhvillohet mbarëvajtja e...
Lajme18 Gusht 2020
Dje iu është dhënë lamtumira e fundit kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj. Varrimi i Selimajt është përcjellë me nderime të larta, derisa, është organizuar nga Komuna e Gjakovës. Ani pse i ndjeri...
Lajme18 Gusht 2020
Ndonëse bartja e maskës është obligative në Kosovë, ky urdhër nuk është që po respektohet shumë, madje as nga kryetarët e komunave, shkruan Front Online. Është kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli ai që...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Vizat për punë, Rregullorja për punëtorë në Gjermani dhe problemet me ternime në ambasada. Tashmë dihet se shumë vetë presin për një vizë pune për të ardhur në Gjermani. Po si qëndron puna aktualisht me...
Lajme13 Gusht 2020
Qeveria Federale Gjermane njofton se partnerët e pamartuar mund të hyjnë në Gjermani nga vendet e treta, të cilat nuk janë në listën “e sigurt” – përfshihet këtu edhe Shqipëria e Kosova – për vizita...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.