×
 • Lajme
 • Lajme

  Vrau gruan dhe vajzën, ja kur pritet të shpallet aktgjykimi për Pjetër Ndrecajn

  FrontOnline
  11 Shtator 2020

  Është shtyrë për të hënën shpallja e aktgjykimit për të akuzuarin Pjetër Ndrecaj i cili akuzohet për veprën penale “vrasje e rëndë̈”, si dhe “mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të paautorizuar të armeve”.

  Ndonëse ishte paraparë të mbahej këtë të premte, kjo seancë është shtyrë për shkak të mungesës së transportit, për të sjellë të akuzuarin nga burgu e deri tek Gjykata Themelore në Gjakovë, raporton KOHA.

  Këtë e kanë konfirmuar nga kjo gjykatë të cilët edhe kanë treguar se shpallja e aktgjykimit është shtyrë për datën 14 shtator.

  Pjetër Ndrecaj, akuzohet se me 7 gusht 2018, me dashje ka privuar nga jeta bashkëshorten e tij V.N. dhe vajzën e tij të mitur K.N.

  Ndrecaj u gjykua nga fillimi pasi ishte dënuar nga Gjykata Themelore me 25 vite burgim dhe e Apelit, me burgim të përjetshëm, vendime që u hodhën poshtë nga Gjykata Supreme, e që ktheu procesin në fillimi.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Kronika01 Mars 2024
  Një burrë është arrestuar në Prishtinë pasi që i njëjti duke mos i zbatuar urdhërat e ka sulmuar fizikisht një polic të...
  Lajme01 Mars 2024
  Me ftesë të Presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Këshilltarja politike e Kryeministrit Albin Kurti për Luginën e Preshevës, Ardita Sinani, ka publikuar pamje të rralla kur ishte votuar në Preshevë...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Sot duke filluar nga ora 09:00 do të mbahet seanca ndaj Ministrit të Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla. Ai akuzohet për hedhje...
  Vip01 Mars 2024
  Artistja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj është duke përgatitur një projekt të ri muzikor edhe pas raportimeve të shumta për ndarjen nga...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka deklaruar për Front Online se çështja e dinarit nuk është dashur fare të jetë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Ndarja e fondeve për Ukrainën është thelbësore. Kështu deklaroi kreu i Pentagonit, Lloyd Austin, duke nënvizuar se nëse Ukraina humbet luftën, vendet...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Pas vrasjeve të ditës së djeshme të banorëve të Gazës nga ushtria izraelite, kur mbetën të vdekur më shumë se 100 palestinezë,...
  Sport01 Mars 2024
  Arda Guler nuk pritet të rrisë rolin e tij në Real Madrid në sezonin e ardhshëm. Reprezentuesi turk ka përjetuar një fillim...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.