×
Etiketë: pritet
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj tha se gjatë javës së ardhshme do të shpërndahen mbi 160 mijë vaksina të gripit sezonal për qytetarët e Kosovës. Kështu ka deklaruar ai pas takimit me përfaqësues nga Instituti...
Lajme30 Shtator 2020
Rënia ekonomike në Kosovë në vitin 2020 si shkak i pandemisë Covid-19 pritet të jetë 7.2 për qind. Në projeksionet e BQK-së recesioni ekonomik në vend pritet të jetë më i thellë se sa është...
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Anton Quni, është pritur në takim nga kolegu i tij në Turqi, Hulusi Akar. Takimi u bë në kuadër të vizitës së Qunit në selinë e Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Mbrojtjes Anton Quni, u prit në takim nga homologu i tij dhe nikoqiri, Ministri i Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë, Hulusi Akar. Dy ministrat zhvilluan takimin kokë më kokë, për të vazhduar pastaj kryesimin...
Lajme28 Shtator 2020
Komisioni i Sëmundjeve Infektive i rekomandon Qeverisë heqjen e PCR testit negativ të obligueshëm për të hyrë në Maqedoni të Veriut. Rekomandimi i tyre do të diskutohet në mbledhjen e parë të Qeverisë. Instituti i...
Front TV28 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të provojnë sërish gjatë ditës për të votuar në parim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Përkundër që në rend të ditës ishte vetëm zgjedhja e Avokatit të Popullit të zgjedhurit...
Lajme27 Shtator 2020
Në kushte pandemike, por me masa mbrojtëse, tashmë nxënësit iu kanë rikthyer bankave shkollore. Pavarësisht pandemisë COVID-19, Qeveria vendosi që të nis viti i ri shkollor, edhe pse dy javë me vonesë, e mësimi po...
Lajme26 Shtator 2020
Sot gjatë ditës është sulmuar me thikë një infermier i Urologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi. “Sot, më 26.09.2020, në ora...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, thuhet se do të nominojë Amy Coney Barret si anëtaren e re të Gjykatës së Lartë, në vendin e së ndjerës Ruth Bader Sinburg. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, vendimi...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve, Nasim Haradianj është ndaluar nga zyrtarë të Speciales, raporton Gazeta Expres. Haradinaj është ndaluar derisa ishte duke ardhur në zyrat e një televizioni kosovar. Pamje nga vendi i ngjarjes:
Lajme25 Shtator 2020
Javën e ardhshme përfundimisht do të bëhet hapja e kufijve pa kushte ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Indeksonline mëson se të mërkurën, eventualisht të enjten, dy shtetasit e dy vendeve s’do të kenë nevojë...
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka bërë të ditur se në mbledhjen e ardhshme të qeverisë pritet të votohet grupi punues për të themeluar Institutin për krimet e luftës që kanë ndodhur në Kosovë. Ai...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Gjatë javës së kaluar autoritetet shëndetësore paralajmëruan se do ta publikojnë analizën për vdekshmërinë e lartë nga coronavirusi në Maqedoni. Me 712 pacientë të vdekur që nga fillimi i pandemisë, Maqedonia e Veriut është e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.