×
Etiketë: shpallet
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Gruevski dhe Janakieski shpallen fajtorë për rastin “shuplakat”. Ish kryeministri i Maqedonisë në arrati Nikolla Gruevski dënohet me një vjet e gjysmë burg, derisa ish ministri Mile Janakieski dënohet më një vjet burg me kusht,...
Kronika19 Shtator 2020
Mega-aksioni policor që u zhvillua mbrëmë solli në pranga 11 zyrtarë të Policisë së Kosovës, në mesin e tyre 3 nga komuniteti serb dhe 8 nga ai shqiptar. Mirëpo, fatin e tyre nuk e kishte...
Vip12 Shtator 2020
Fituesja e këtij edicioni në spektalin “The Voice Kids” në Belgjikë është një shqiptare. Ajo është Gala Aliaj, vajza e artistit Robert Aliaj, e cila në fakt spikati që në nisje të konkurimit të saj...
Lajme11 Shtator 2020
Është shtyrë për të hënën shpallja e aktgjykimit për të akuzuarin Pjetër Ndrecaj i cili akuzohet për veprën penale “vrasje e rëndë̈”, si dhe “mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të paautorizuar të armeve”. Ndonëse...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Afrika është shpallur “e çliruar” nga poliomieliti i egër nga organi i pavarur, Komisioni Rajonal i Certifikimit të Afrikës. Polio zakonisht prek fëmijët nën pesë vjeç, ndonjëherë duke çuar në paralizë të pakthyeshme. Vdekja mund...
Vip15 Gusht 2020
Në finalen e mbajtur të Miss Slovakisë, më datën 14 gusht, Leona Novobërdaliu u kurorëzua si mbretëresha e re e bukurisë. 22 vjeçarja me origjinë shqiptare, por e lindur në Bratislava, dha një performancë të...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Sipas gjykatës, ajo ka kryer vrasje, por është e papërgjegjshme për shkak të çrregullimit të saj mental, gjendjes delirante Më 21 mars të vitit të kaluar, 76-vjeçarja Alice F. pati vrarë në Bazel nxënësin 7-vjeçar,...
Lajme03 Gusht 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu tha se sot Kosova ka kapacitet t’i bëjë nga 700 deri në 1000 teste në ditë. Ndërsa, pse nuk bëhen duhet të përgjigjen përgjegjësit shëndetësor. Sipas tij,...
Lajme03 Gusht 2020
Ministria e Financave ka shpallur konkurs për pozitën e Drejtorit të Përgjitshëm të Doganës së Kosovës.Në publikimin e fundit u bë e ditur se konkursi është i hapur prej sot. Njoftimi i plotë:Ministri i Financave,...
Sport22 Korrik 2020
Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit me rezultat të barabartë 2:2. Golat për skuadrën e Ismet Munishit në këtë ndeshje i shënuan Mirlind Daku dhe Jetmir Topalli, ndërsa për vendasit realizuan Kushtrim Shabani dhe...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Komuna e Preshevës ka shpallur Situatë të Jashtëzakonshme epidemiologjike – COVID-19 në tërë territorin e saj. Kjo u bë e ditur në nga komuna e Preshevës përmes një postimi në Facebook. Postimi i plotë:  Sot...
Sport16 Korrik 2020
Real Madrid është shpallur kampion i La Liga për herë të 34-të në historinë e vet. Los Blancos e arritën këtë triumf pas fitores në ndeshjen e parafundit ndaj Villarreal me rezultat 2:1, gjë që...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Kinezi Jiao (43), kur mjekët e shpallën si të vdekur, u kthyen në shtëpi i gjallë, gjë që tronditi familjarët e tij. I ndjeri u shfaq te dera e shtëpisë dy muaj pasi familja mbajti...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.